آخرين انتقال مهم؛ اوبا به چلسي
پي ير امريك اوباميانگ در آخرين روز پنجره نقل و انتقالات تابستاني پس از جنجال ها و حاشيه هاي زياد بارسلونا را به مقصد چلسي ترك كرد. اوبا در حقيقت به اميد تكميل كردن خط حمله نه چندان كارآمد توخل به آبي هاي لندن پيوست تا آخرين انتقال مهم پنجره تابستاني امسال را رقم زده باشد.

 

اوباميانگ كه به تازگي حادثه تراژيك گروگان گرفته شدن خود و همسر و فرزندانش را نيز در شهر بارسلونا پشت سر گذاشته است به لندن نقل مكان مي كند تا شماره ٩ تيم چلسي را براي فصل ٢٣-٢٠٢٢ به تن كند.

از اين لحاظ مهاجم گابني دقيقن مسيري را طي كرد كه قبل تر فابرگاس طي كرده بود. او از آرسنال به بارسلونا و از تيم كاتالان ها به چلسي پيوسته است. اما يكي از اتفاقات مهم در پايان پنجره تابستاني امسال براي ما اين گونه رقم خورد كه با جذب اين استريكر توماس توخل و چلسي سراغ گزينه بعدي خود يعني مهدي طارمي نرفته و مذاكرات را با اوبا به سرانجام رساندند. شايد با پيوستن طارمي به چلسي بزرگ ترين انتقال تاريخ براي يك بازيكن ايراني رقم مي خورد و طرفداران بي شمار ليگ جزيره در ايران با علاقه اي دو چندان بازي ها را دنبال مي كردند.

اوباميانگ سابقه بازي در ليگ جزيره را دارد. او در فاصله سال هاي ٢٠١٧ تا ٢٠٢٢ براي باشگاه آرسنال مي درخشيد و در اين بازه پنج ساله براي توپچي ها ٦٨ گل به ثمر رساند. اوباميانگ جزو معدود خروجي هاي آرسنال تحت هدايت ميكل آرتتا بود كه هواداران تيم او را بسيار دوست داشتند و ميان آن ها محبوب بود.
اين مهاجم ٣٣ ساله از ژانويه با پيراهن بارسلونا فوتبال را ادامه داد و حتا موفق شد در وضعيت بحران زده فصل گذشته اين تيم، در ١٨ بازي ١١ گل به ثمر برساند و يك پاس گل بدهد.

اما در نهايت لاپورتا و بارسلونا تصميم گرفتند اين مهاجم در پروژه جديدي كه آغاز كرده اند نقشي نداشته باشد و او را به مبلغ ١٢ ميليون يورو به علاوه جذب ماركوس آلونسو به چلسي فروختند.

بيشتر كارشناسان و مفسران فوتبالي اين انتقال را براي چلسي بسيار خوب ارزيابي كردند. براي نمونه ديديه دروگبا مهاجم پرافتخار چلسي از به سرانجام رسيدن چنين انتقالي ابراز خوشحالي كرده است. گرچه خود دروگبا آخرين مهاجم هدفي است كه با شماره ٩ آبي هاي لندن درخشيده و تقريبا خرافاتِ نفرين شدن اين شماره در چلسي شروع شده است.

در اين سال ها بازيكن هاي زيادي اين شماره را بر تن كرده اند ولي هيچ يك موفق به درخشش در چلسي نشده اند. آخرين و مشهورترين اين مهاجم ها لوكاكو است كه با وجود درخشش در اينتر ميلان روزهاي خوبي را با اين پيراهن در دل لندن تجربه نكرد. حال مديران و كادر فني چلسي اميدوارند اوباميانگ با درخشش در اين تيم هم نفرين پيراهن شماره ٩ را باطل كند و هم به وضعيت بحران زده اين روزهاي تيم توخل خاتمه دهد.

چلسي اين فصل تا هفته پنجم فقط ٧ امتياز كسي كرده و با ضعف شديد در گلزني (تنها با ٦ گل زده) در رتبه دهم جدول ليگ برتر قرار دارد.

 

اخبار مرتبط