آرتتا هم براي شكست دادن ايران وارد عمل شد
ميكل آرتتا در نهايت توانست تيم رويايي اش را بسازد و جواب اطمينان توپچي ها را با صدرنشيني در ليگ برتر پاسخ دهد. حالا او به سرمربي تيم ملي انگليس پيشنهاد داده براي رويارويي با تيم كيروش از بن وايت استفاده كند.

 

دو اتفاق عجيب براي فوتبال انگلستان در چند ماه اخير رخ داده كه كمتر كسي حتا فكرش را مي كرد. اول اين كه تيم ملي انگليس در پر ترافيك ترين نقطه اش يعني دفاع راست دچار ضعف است. تا چند ماه پيش انتخاب بين بازيكنان آماده اين پُست به يك سرگرمي براي سرمربي تيم ملي و كارشناسان ورزشي مبدل شده بود. حضور آرنولد، واكر، جيمز و تريپيه باعث شده بود تيم ملي انگليس از لحاظ بازيكن در مقام وينگر راست خيالش بسيار راحت باشد. اما حال كه آرنولد با يك افول عجيب و غريب مواجه شده و حتا حريفان ليورپول از قبل مي دانند بايد از سمت او بازي را به نفع خود تمام كنند، حال كه واكر بيشتر از حد معمول مصدوم است و اين مصدوميت هاي پياپي بر كيفيت اش تاثير گذاشته، ريس جيمز نمايش هاي سينوسي در چلسي دارد، همه از حضور شخص مورد اطمينان در اين پُست حرف مي زنند.
اتفاق درم تغيير نظر گرت ساوت گيت در مورد تيم ملي ايران است. با حضور كيروش در نيمكت تيم ملي و نمايش درخشان تيم در برابر اروگوئه و سنگال، حالا تيم ملي انگليس رقيب اصلي صعودش را نه آمريكا و ولز بلكه ايران مي داند. اتفاقي كه مغايرت بسيار زيادي به اولين اظهار نظرهاي اين سرمربي دارد. او در روزهاي اول خدا را شاكر بود كه با تيمي مانند ايران هم گروه شدند و حالا در فاصله چند ساعت، بعد از بازي تيم ملي كشورش بليت مي گيرد و خود را به اتريش مي رساند تا بازي ايران و سنگال را از نزديك ببيند.

هر دو موضوع را در كنار اين واقعيت قرار بدهيد كه آرسنال امسال تيم بسيار خوبي است و مدعي اصلي عنوان قهرماني ست. اتفاقي كه اگر مثلا هشت ماه پيش مطرح مي شد از كارشناسان شبكه اسكاي اسپورت تا مردم خيابان به اين فرضيه مي خنديدند. حالا موضوع فرق كرده و ميكل آزتتا حتا به ساوت گيت براي چگونه بازي كردن برابر ايران پيشنهاد هم مي دهد.

آرتتا دفاع راست تيم اش بن وايت را براي ديدار برابر حريف هاي دور گروهي، خصوصا ايران پيشنهاد كرده است.
كايل واكر كه به احتمال بسيار زياد جام جهاني را بخاطر مصدوميت اش در دربي منچستر، از دست مي دهد و آرتتا طي پيشنهادي گفته است كه از بين گزينه هاي باقي مانده تنها بن وايت توانايي بازي زير فشار واقعي را دارد و بهتر است بازيكن فيكس تيم ملي براي رسيدن به مراحل بالاتر باشد.