حقوق هالند ۲ برابر دی‌بروینه
در رده‌بندی بازیکنان تیم فوتبال منچسترسیتی براساس درآمد، ستاره نروژی خط حمله این تیم صدرنشین است و نسبت به هم‌تیمی بلژیکی‌اش در خط میانی بیش از دو برابر حقوق می‌گیرد.

نشریه دیلی‌میلی در گزارشی به معرفی بازیکنان دارای بالاترین حقوق در تیم فوتبال منچسترسیتی پرداخت که در این میان ارلینگ هالند مهاجم نروژی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر انگلیس با اختلافی فاحش پردرآمدترین بازیکن تیم است و دو برابر کوین دی‌بروینه حقوق می‌گیرد.

سیتی برای جذب هالند نه تنها رقمی نزدیک به 60 میلیون یورو به بوروسیا دورتموند پرداخت، بلکه هفته‌ای نزدیک به 900 هزار پوند نیز به او حقوق می‌دهد. حقوق پایه هالند در من‌سیتی 375 هزار پوند است، اما مواردی در قرارداد این بازیکن وجود دارد که یکسری پاداش‌ها را برای او تضمین می‌کند تا حقوقش به بیش از دو برابر برسد.

این در حالی است که کوین دی‌بروینه کاپیتان و تأثیرگذارترین هافبک سیتی 400 هزار پوند در هفته حقوق می‌گیرد. البته جزئیات قراردادی که سیتی سال گذشته با این ستاره 31 ساله بلژیکی بسته و پاداش‌هایی که برای او تعیین شده است، مشخص نیست.

در همین حال بازیکنانی مانند جک گریلیش، ژوائو کانسلو، جان استونز و رودری همگی نزدیک به 200 هزار پوند در هفته حقوق می‌گیرند. فیل فودن بازیکن محصول آکادمی باشگاه منچسترسیتی هفته‌ای 60 هزار پوند حقوق می‌گیرد، ضمن اینکه بازیکنانی مانند ایلکای گوندوگان، آیمریک لاپورت، روبن دیاز و ادرسون نیز حقوقی هفتگی بین 100 تا 180 هزار پوند دارند که در این میان ادرسون کمترین رقم را دریافت می‌کند. خولیان آلوارس بازیکن جدید سیتی نیز 50 هزار پوند در هفته حقوق می‌گیرد که این رقم او را در زمره کم‌درآمدترین بازیکنان تیم قرار می‌دهد.

قرارداد منچسترسیتی با هالند به گونه‌ای است که به این بازیکن اجازه می‌دهد دو سال دیگر با پرداخت غرامتی 172 میلیون پوندی به‌عنوان غرامت فسخ، به هر تیمی‌ که بخواهد برود و گفته می‌شود که رئال مادرید با توجه به همین بند برای خرید ستاره نروژی اقدام خواهد کرد.

اخبار مرتبط