لیونل مسی خود را از حضور در جام جهانی 2026 محروم کرد

لیونل مسی تایید کرده است که جام جهانی فوتبال 2022 احتمالا آخرین جام جهانی او بوده و اساساً خود را از تکرار مسابقات آمریکای شمالی در سال 2026 رد کرده است.

مسی سرانجام در دسامبر گذشته قهرمان جام جهانی قطر شد و آرژانتین را در یک فینال هیجان انگیز پشت سر گذاشت تا میراث خود را به عنوان بهترین فوتبالیست تمام دوران تثبیت کند.

با این حال، به نظر می رسد این تورنمنت در قطر پنجمین و آخرین جام جهانی مسی با لا آلبی سلسته باشد.

وقتی از او پرسیده شد که آیا در تورنمنت 2026 توسط تایتان اسپورتز بازی خواهد کرد یا نه، این مهاجم پاسخ داد: "فکر نمی کنم. من به جام جهانی بعدی نخواهم رفت."

در مورد انتقال لیونل مسی به اینتر میامی بیشتر بخوانید

اسطوره آرژانتینی قرار است به عنوان تنها برنده دو بار توپ طلای این رقابت ها، چهارمین گلزن برتر و سازنده تاریخ در جام جهانی به دوران حرفه ای خود پایان دهد.

مسی اخیراً آینده فوتبال باشگاهی خود را تأیید کرد و تصمیم گرفت قرارداد دو ساله خود با پاری سن ژرمن، قهرمان لیگ 1 را به پایان برساند. با وجود علاقه باشگاه سابق بارسلونا و پیشنهاد 344 میلیون پوندی باشگاه الهلال عربستان سعودی، این مهاجم تصمیم گرفت به باشگاه MLS اینتر میامی برود.

انتظار می رود که او سالانه 43 میلیون پوند در MLS کسب کند قراردادی که شامل قراردادهای حمایت مالی با شرکای MLS آدیداس و اپل است.

انتظار می‌رود که حرکت مسی در ایالت ساید باعث شود تا قبل از جام جهانی 2026 که به میزبانی مشترک ایالات متحده، کانادا و مکزیک برگزار می‌شود، به این ورزش علاقه‌مند شود.

اخبار مرتبط