رونالدو به اتلتيكو، يك انتقال رويايي
كريستيانو رونالدو با انواع جواب هاي منفي در اين روزها مواجه شده ولي يك شايعه بدجور به دل هواداران رونالدو و خودش نشسته، پيوستن به تيم اتلتيكو مادريدِ ديگو سيمئونه.

رونالدو و سيمئونه در بازي هاي مختلف در دو قطب متفاوت هم قرار گرفتند. مهمترين آن ها برخلاف تصور به دربي مادريد باز نمي گردد. مهمترين برخورد آن ها جايي بود كه سيمئونه در تورين، يوونتوس را برد و سپس ديوانه وار شادي كرد. شادي بعد از گلي كه براي هواداران يووه توهين محسوب مي شد. بازي برگشت اين رونالدو بود كه پس از هتريك شروع به تقليد شادي بعد از گل مربي تيم حريف كرد و هم تيم يوونتوس را به دور بعد رساند و هم ثابت كرد هواي مادريد هم چنان براي رونالدو دلپذير است.
حال شايعه اي كم كم دارد به واقعيت تبديل مي شود. رونالدو كه هنوز در پرتغال به سر مي برد حتا بعد گفتگوي تلفني با تن هاخ قبول نكرده كه در منچستر بماند. او كه در اين چند روز جواب منفي از تيم هاي چلسي، بايرن مونيخ و پاري سن ژرمن شنيده است، بار سفر را در هر صورت بسته و قصد ترك كردن منچستر را دارد.

ولي چرا اين شايعه علاوه بر جذاب بودن، منطقي هم به نظر مي رسد.
اول اين كه برخلاف ظاهر ماجرا، رونالدو و سيمئونه علاقه زيادي به هم ديگر دارند. مصاحبه هاي متفاوت، در سال هاي متفاوت اين ادعا را تاييد مي كند.
دوم اين كه رونالدو فصل ناموفقي را در منچستر گذراند، گرچه به تنهايي ٢٤ گل براي اين تيم به ثمر رساند. اين در حالي است كه مهاجمين ديگو سيمئونه در امر گل زني همچنان دچار مشكل هستند و هيچ كدام در فصلي كه گذشت بيشتر از ١٣ گل به ثمر نرساندند.
اين اتفاق براي سبك بازي سيمئونه كه يك تمام كننده قهار مي خواهد و رونالدو و سبك بازي ٣ سال اخيرش خوشايند به نظر مي رسد.

سوم اينكه دستمزد و قرارداد رونالدو براي يك بازيكن ٣٧ ساله بسيار بالاست ولي اتلتيكو جزو معدود تيم هاي باشگاهي حال حاضر جهان است كه از پس اين هزينه بر مي آيد. از اين بابت كه آن ها هنوز تكليف موراتا با يوونتوس را روشن نكرده اند و بدشان هم نمي آيد آنخل كورئا را بفروشند. با رد كردن اين دو بازيكن آن ها هنوز فليكس و گريزمان را پشت سر رونالدو و در خط حمله دارند.

چهارمين دليل هم بي شك حضور رونالدو در مادريد است. او بهترين سال هاي عمرش را در آنجا گذرانده. بقول خودش آب و هواي مادريد بيشتر از هرجاي ديگر به او مي سازد. او مي تواند با حضور در اتلتيكو به سه هدف دست يابد. در چمپيونز ليگ حضور داشته باشد و آمار خود را در اين رقابت ها بهبود بخشد. انتقام جدايي نه چندان دوستانه اش را از رئال مادريد بگيرد. آمارهايش در لاليگا (ليگ مورد علاقه اش) را نيز ارتقا دهد.

رئالي ها پس از پخش شايعه بلافاصله واكنش هاي تندي نشان دادند ولي بسياري معتقدند اين انتقال مانند انتقال سوارز از بارسا به اتلتيكو است و از طرفي با گذشت ٤ فصل از جدايي رونالدو از رئال نبايد برچسب خيانت به آن زد.

حال بايد ديد آيا اين انتقال رويايي در هفته هاي پيش رو شكل مي گيرد و تبديل به بمب پنجره تابستاني نقل و انتقالات اين فصل مي شود يا خير؟

اتلتيكو سابقه خريد در آخرين لحظه هاي پنجره تابستاني را هم دارد و مثل انتقال دوباره و شوكه كننده گريزمان تا آخرين لحظه هاي بسته شدن اين پنجره بايد منتظر نتيجه مذاكرات بمانيم.

 

اخبار مرتبط