بنام خدا و گل
(پاس گل مسى به امباپه در ثانيه ٨) پس از جنجال هاي فراوان در باشگاه پاري سن ژرمن بخاطر رفتار تند امباپه در حين بازي اين تيم مقابل مون پليه و دامن زدن به شايعات مبني بر اختلاف ها ميان ستاره فرانسوي و نيمار، در بازي بعد مقابل ليل تنها ٨ ثانيه طول كشيد تا ليونل مسي پاس گل استادانه اي به امباپه بدهد و لبخند را بر لب هاي تمام اعضاي تيم بازگرداند.


اين گل شايد يكي از سريع ترين گل هاي تاريخ فوتبال باشد. نيمار بازي را از وسط زمين با يك پاس رو به عقب براي ماركو وراتي آغاز كرد. وراتي توپ را به نيمار بازگرداند و او هم منطقي ترين كار تمام ادوار تاريخ را انجام داد و توپ را به لئو مسي سپرد. مسي طبق معمول از فاصله اي دور متوجه حركت امباپه روي خط آفسايد شد و با يك پاس زيبا توپ را به پشت مدافعان ليل و درست روي بند كفش امباپه فرستاد تا ستاره فرانسوي با يك تك ضربه ساده توپ را از بالاي سر دروازبان حريف عبور دهد و وارد چهارچوب دروازه كند.

در ادامه پاريسي ها ليل را نقره داغ كرده و در خانه حريف بازي را با نتيجه ٧ بر ١ بردند. جالب اينجاست كه گالتيه (سرمربي سابق ليل) تفاوت تيم اش را در اين بازي به خوبي با نسخه پيشين پي اس جي نشان داد. شاگردان گالتيه به اندازه زماني كه پوچتينو سرمربي شان بود توپ را در اختيار ندارند. تعداد ضربات آن ها به سوي دروازه بسيار كمتر از گذشته است ولي هر بار كه سوي دروازه حريف حركت مي كنند، كاربردي تر و خطرناك تر به نظر مي رسند.
آن ها در سه بازي اول لوشامپيونه ١٧ گل به ثمر رساندند. با تعداد به مراتب كمتر حمله روي دروازه حريف و دوندگي بيشتر در ميانه زمين.
اين فرمول گالتيه اجازه بازي در فضاي باز تر به سه مهاجم تراز اول جهان يعني امباپه، نيمار و مسي مي دهد و همين امر به سادگي باعث بالا رفتن آمار گلزني تيم شده است.

اما حواشي باشگاه هم چنان ادامه دارد. هفته گذشته و پس از خراب شدن پنالتي توسط امباپه، نيمار پشت توپ قرار گرفت و درخواست امباپه براي شليك دومين پنالتي پاريسي ها را رد كرد. نيمار توپ را به تور چسباند و خوشحالي كرد. اين صورتي بود كه امباپه به وضوح از اين اتفاق ناراحت بود و با رفتاري پرخاشگرايانه نسبت به هم تيمي هايش بازس را ادامه داد.
خشم ستاره فرانسوي به حدي زياد بود كه پس از مشاجره با نيمار و هنگام دور شدن از او حتا به ليونل مسي تنه زد و رد شد. اين اتفاق و چهره مسي پس از اين حركت در هفته گذشته واكنش هاي منفي زيادي را عليه امباپه در فضاي مجازي بوجود آورد.
شايعات از درگيري بازيكن هاي پاري سن ژرمن در رختكن هم بالا گرفت و بار ديگر نشريات و كارشناسان فوتبال اين نكته را يادآوري كردند كه امباپه تنها به دليل بيشتر ديده شدن و در مركز توجه بودن پيشنهاد نجومي رئال مادريد را رد كرده و در پاريس مانده است.
اما همكاري تيمي بسيار موفق سه مهاجم پاريسي ها در بازي با ليل آبي بر آتش اين وضعيت ملتهب تيم ريخت و حلقه شادي تمام بازيكنان با هم ديگر اوضاع را حداقل تا مدتي آرام كرد.
امباپه در مقابل ليل هتريك كرد، نيمار دو گل يه ثمر رساند و در تعداد پاس گل هتريك كرد و مسي نيز با يك پاس گل زيبا و يك گل، قدرت خط حمله آتشين تيم گالتيه را به رقيب هاي داخلي و خارجي تيم يادآوري كردند.

 

اخبار مرتبط