شرط عجیب رئیس باشگاه ناپولی برای خرید بازیکنان آفریقایی
اورلیو دلورنتیس مالک و رئیس باشگاه ناپولی گفت که بعد از این تنها در صورتی بازیکنان آفریقایی می‌خرد که آنها ضمانت بدهند که در مهمترین تورنمنت فوتبالی قاره خود شرکت نمی‌کنند.

یکی از معضل‌های باشگاه‌های اروپایی دارای بازیکنان آفریقایی، از دست دادن این بازیکنان در ماه ژانویه به صورت یک سال در میان برای حضور در جام ملت‌های اروپاست، چرا که آنها را (در صورت رسیدن به مراحل پایانی) نزدیک به یک ماه از میادین باشگاهی دور نگه می‌دارد. ناپولی هم با توجه به داشتن بازیکنان آفریقایی مانند ویکتور اوسیمهن و آندره زامبو آنگیسا که به ترتیب برای تیم‌های ملی نیجریه و کامرون بازی می‌کنند، این معضل را دارد. تا فصل گذشته هم کالیدو کولیبالی مدافع سنگالی ناپلی‌ها این تیم را برای حضور در جام ملت‌های آفریقا ترک می‌کرد اما او تابستان امسال به چلسی پیوست.

دلورنتیس در این باره گفت: من به مسئولان تیم گفته‌ام "رفقا؛ با من دیگر درباره بازیکنان آفریقایی صحبت نکنید. من عاشق‌شان هستم اما بعد از این آنها برای آمدن به تیم ما باید در قراردادهای خود تعهد بدهند که وسط فصل تیم را رها نمی‌کنند تا به جام ملت‌های آفریقا بروند چون وقتی آنها یا بازیکنان اهل آمریکای جنوبی برای بازی‌های انتخابی جام جهانی می‌روند دیگر نمی‌توان روی آنها حساب کرد." ما احمقیم که به این بازیکنان حقوق می‌دهیم تا نقاط مختلف دنیا بروند و برای دیگران بازی کنند.

دلورنتیس در ادامه ادعا کرد که فصل 18-2017 برای فروش ناپولی به یک شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی پیشنهادی 900 میلیون دلاری داشته که آن را رد کرده است.

او افزود: در سال‌های اخیر این مدل سرمایه‌گذاری‌ها مد شده است. سرمایه‌گذاران فوتبال را فرصتی عالی برای دوبرابر کردن سرمایه‌هایشان از طریق فروش باشگاه می‌بینند و این اتفاقی بوده که برای میلان و اینتر هم رخ داده است. اینطور نیست؟ فصل 18-2017 هم یک مؤسسه آمریکایی به من 900 میلیون دلار برای خرید ناپولی پیشنهاد داد اما آنها نمی‌انند و نمی‌توانند درک کنند که من یک فوتبال دوست خالص هستم که از کار در این رشته لذت می‌برد. پس بگذارید به بازی‌ام ادامه دهم.