ژاپن بيشترين لژيونر را دارد
ركورد بيشترين لژيونر در جام جهاني متعلق به تيم ملي ژاپن است. سامورايي ها بيشترين بازيكن را در بوندسليگا دارند و به اين ترتيب جوخه آن ها بيشتر از لژيونرها تشكيل شده تا بازيكن هاي جي ليگِ كشور خودشان.

 

تيم ملي ژاپن مثل هميشه بدون و حاشيه و منظم اولين تيمي بود كه فهرست ٢٦ نفري تيم اش را منتشر كرد. حتا آن ها اولين تيمي بودند كه شماره پيراهن بازيكن هايشان را نيز در خروجي وبسايت فدراسيون فوتبال شان قرار دادند.

ژاپن با ٢٠ لژيونر ركورددار اين مهم بين تمام تيم هاي جام جهاني است. آن ها هر سال بازيكن هاي بيشتري به ليگ هاي معتبر جهان انتقال مي دهند و حالا توانسته اند ركورد عجيبي در اين مهم به ثبت برسانند.

تيم ملي ژاپن در جام جهاني ٢٠٢٢ قطر با هشت بازيكن از بوندسليگا، ٦ بازيكن از جي ليگ، ٣ بازيكن از ليگ ١ فرانسه، ٣ بازيكن از ليگ برتر انگلستان، ٢ بازيكن از ليگ بلژيك، ٢ بازيكن از لاليگا، يك بازيكن از پرتغال و يك بازيكن از اسكاتلند حضور خواهند داشت.

پيراهن شماره ١٠ سامورايي ها را به تاكومي ميناميتو رسيده است. بازيكني كه فصول قبل در ليورپول توپ مي زد و حالا يكي از ستارگان تيم موناكو است. شماره ١٠ ژاپن در دور قبل جام جهاني در اختيار شينجي كاگاوا و پيش از آن بر تن ناكامورا بود. اما مهمترين پيراهن امسال اين تيم مربوط به شماره پنج است. كه براي چهارمين سال متوالي در اختيار يوتو ناگاتومو خواهد بود.

تيم ژاپن با به دست آوردن اين ركورد به خوبي نشان داد كه هنوز بهترين تيم آسيايي در فوتبال پايه و زيرساخت ها محسوب مي شود. آن ها در سال هاي قبل هم تعداد بيشترين لژيونر را در آسيا داشتند.
سال ٢٠١٨ آن ها با ١٧ لژيونر، سال ٢٠١٤ با ١٢ نفر در اين زمينه پيشتاز بودند. اين در حالي است كه ژاپني ها در جام جهاني ١٩٩٨ هيچ بازيكني خارج از ليگ داخلي خود نداشتند و اين دستاورد با سختي و تلاش از سال ٢٠٠٢ به بعد حاصل شده است.

 

اخبار مرتبط