۲ پاس گل طارمی مقابل یاران آزمون
مهدی طارمی چهره شاخص تقابل تیم‌های دو مهاجم اصلی تیم ملی کشورمان بود و با دو گلی که برای هم‌تیمی‌های خود ساخت، نقش مؤثری در پیروزی پورتو ایفا کرد.

مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه شب با برگزاری دیدارهای گروه‌های A تا D پیگیری شد.

در گروه A، لیورپول در آنفیلد میزبان گلاسکو رنجرز بود و با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد. ترنت الکساندر آرنولد در دقیقه 7 و محمد صلاح در دقیقه 53 (از روی نقطه پنالتی)، گل‌های قهرمان فصل 19-2018 لیگ قهرمانان را به ثمر رساندند. آژاکس هم در خانه خود با نتیجه تحقیرآمیز 6 بر یک مغلوب ناپولی شد. ناپلی‌ها با 9 و لیورپول با شش امتیاز، رده‌های اول و دوم جدول گروه را از آن خود کرده‌اند.

تیم‌های پورتو و بایرلورکوزن هم در چارچوب دیدارهای گروه B به مصاف هم رفتند که پورتو به برتری 2 بر صفر دست یافت. زایدو در دقیقه 69 و گالنو در دقیقه 87 موفق به گلزنی شدند که مهدی طارمی پاس هر دو گل را داد. طارمی 90 دقیقه در زمین بود و سردار آزمون، این مسابقه را از روی نیمکت لورکوزن تماشا می‌کرد. یاران آزمون با اخراج فریمپونگ در دقیقه 88، این مسابقه را 10 نفره به پایان رساندند.
کالوم هادسون اودوی در دقیقه 16 دروازه میزبان را باز کرد که VAR به دلیل خطا، حکم به رد این گل داد. طارمی در دقیقه 41 این مسابقه موفق به گلزنی شد که پس از بازبینی صحنه توسط VAR، داور این گل را رد کرد و صحنه مشکوک ثانیه‌های قبل از آن را به سود بایرلورکوزن پنالتی گرفت که دیوگو کوستا آن را هدر داد.

در بازی همزمان گروه B، اتلتیکومادرید میهمان کلوب بروژ بود و با نتیجه 2 بر صفر شکست خورد. کمال سوواه در دقیقه 36 و فران جوتگلا در دقیقه 62، دروازه روخی‌بلانکو را گشودند و آنتوان گریزمان در دقیقه 76، پنالتی اتلتیکومادرید را از دست داد. بروژ با کسب هر 9 امتیاز ممکن صدرنشین ماند و تیم‌های بایرلورکوزن، پورتو و اتلتیکومادرید با سه امتیاز و بر حسب تفاضل گل، در رتبه‌های دوم تا چهارم گروه B ایستاده‌اند.
در مهمترین دیدار سه‌شنبه شب، تیم‌های اینتر و بارسلونا مقابل هم صف‌آرایی کردند که در این بازی اینتر به پیروزی یک بر صفر رسید. اولین صحنه مهم بازی، برخورد توپ به دست اریک گارسیا در محوطه جریمه بارسا بود که داور پس از بازبینی صحنه به کمک VAR، صحنه قبل از آن را آفساید اعلام کرد. اینتر در ادامه توسط هاکان چالهانوغلو در دقیقه 2+45 به گل رسید.

پدری در دقیقه 67 دروازه نراتزوری را باز کرد، اما کمک داور ویدیویی باز هم عامل مؤثر در این صحنه بود و حکم به خطای هند آنسو فاتی داد. اینتر با کسب شش امتیاز، در جایگاه دوم جدول گروه C قرار دارد و بارسلونا با سه امتیاز، رتبه سوم جدول را به خود اختصاص داده است. بایرن مونیخ با کسب 9 امتیاز صدرنشین این گروه است.

تیم تاتنهام نیز در آلمان برابر اینتراخت فرانکفورت به میدان رفت و با نتیجه تساوی بدون گل متوقف شد. مارسی هم در خانه خود مقابل اسپورتینگ لیسبون به پیروزی ارزشمند 4 بر یک دست یافت. اسپورتینگ با شش امتیاز همچنان صدرنشین گروه D محسوب می‌شود و تیم‌های تاتنهام و فرانکفورت با چهار امتیاز، رده‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. مارسی نیز با سه امتیاز در قعر جدول گروه قرار دارد.

اخبار مرتبط