از بروس بَنِر تا هالك
نيمار اين روزها با بازي هاي فوق العاده اي كه ارائه مي دهد همه را شگفت زده كرده است. او كه در تابستان رفتار خوبي از مديران پاري سن ژرمن نديد تصميم گرفت جاي ترك باشگاه به مقصد چلسي، در تيم بماند و اين خشم دروني را تبديل به هيولا يا ابرقهرماني چون هالك كند.

نيمار در حال حاضر بهترين بازيكن پاريسي هاست. در سه هفته نخست ٥ گل زده و ٦ پاس گل داده است. او خشم دروني از قرار گرفتن در فهرست فروش پي اس جي را تبديل به انگيزه اي مضاعف كرده تا هيچ يك از ابرستاره هاي تيم از لحاظ آماري حتا نزديك به او نشوند.

نيمار اين روزها به راحتي مصاف تك به تك را از پيش رو برمي دارد. دروازبان ها را برخلاف فصول گذشته در پاريس به راحتي از پيش رو بر مي دارد و هوشمند بازي مي كند. اين نشان مي دهد او پس از اتفاقات تابستان روي خودش كار كرده است. از لحاظ بدني بسيار آماده نشان مي دهد و حتا پس از اينكه به رويش خطا مي شود ديگر روي زمين آن اطوارهاي معروفش را در نمي آورد، بلافاصله مي ايستد و با سرعت بازي را ادامه مي دهد.

اين ورژن نيمار تنها با تبديل خشم دروني اش به انگيزه جلوه بيروني پيدا كرده و مشخصن بسيار خطرناك تر از گذشته است. اين ستاره برزيلي از قالب بروس بنر درآمده تبديل به هالكي شده كه هر چه در برابرش قرار بگيرد را خرد مي كند. ورژني كه حتا زنگ خطر را براي رقيب ها در جام جهاني نيز به صدا درآورده است.

ناصر الخليفي در يكي از نشست هاي پيش از آغاز ليگ گفته بود كه اگر بازيكني ٢٠٠ خودش را براي تيم نگذارد با هر اسم و رسمي بايد جدا شود. از طرفي گالتيه مشخصا امباپه را ستاره تيم اش مي داند و طراحي هايش را بر اساس درخشش اين بازيكن جوان پياده مي كند. اما نيمار پس از گذراندن پنج فصل در پاريس قصد دارد افتخارات بارسلونا را با اين تيم هم تكرار كند. تمام اين حرف ها و تصميم ها او را جنگنده تر كرده است. كافي است مروري كوتاه بر عملكرد وي در آغاز فصل جديد بي اندازيد. نيمار خود را بدون ترس و چالاك براي زدن ضربه سر جلوي توپ مي اندازد، كاري كه هيچگاه از او نديده بوديم. او پنالتي زنِ دوم تيم در لوشامپيونه است و سر زدن پنالتي با امباپه درگير مي شود و كوتاه نمي آيد.

تمام اين نشانه ها خبر از يك نيمار خطرناك در اين فصل مي دهد. نيماري عصباني كه حال به بلوغ فكري رسيده و مي داند چگونه از خشم اش براي بهتر شدن استفاده كند.

 

اخبار مرتبط