بايرن براي قهرماني در اروپا خريد مي كند
بايرن مونيخ امسال برخلاف سال هاي ديگر با هزينه هاي زياد در حال خريد ستاره هاي دنياي فوتبال است و بي شك اين شيوه خريد فقط براي قهرماني در چمپيونز ليگ است.

از قديم شوخي معروفي بين فوتبالي ها وجود دارد كه بايرن مونيخ تمام بازيكنان مورد نياز خود را از بين منتخب باشگاه هاي بوندس ليگا انتخاب مي كند. در حقيقت شما اگر بخواهيد از هر ليگ معتبر يك تيم منتخب انتخاب كنيد و براي رقابت با هم ديگر راهي كنيد در كشورهايي مثل ايتاليا و انگليس دچار مشكل خواهيد شد ولي در آلمان اين تيم از قبل توسط سران باشگاه بايرن مونيخ جمع آوري شده است و مشكل خاصي پيش نميايد.

گرچه بايرن در گذشته هم به صورت تكي و با وسواس خاص بازيكن هاي درخشاني چون فرانك ريبري يا آرين روبن و … را از ليگ هاي ديگر جذب مي كرد ولي معمولا يا به نوبت و در مدت زمان چند فصل اين كار را مي كرد، يا به سراغ بازيكنان آزاد مي رفت و يا منتظر مي شد تا نارضايتي بين باشگاه و بازيكن بالا بگيرد و براي جذب بازيكن پا پيش مي گذاشت.

ولي امثال ماجرا فرق مي كند. بايرن با قدرت دست در جيب كرده و مبالغ هنگفت پرداخت مي كند. آن هم فقط در يك پنجره نقل و انتقالات.

پس از جذب ساديو مانه، يكي از آماده ترين مهاجمين حال حاضر جهان، باوارايي ها به سراغ تقويت خط دفاع خود رفته و ماتيس دي ليخت را با مبلغ چشم گير ٧٠ ميليون يورو به علاوه ١٠ ميليون بند پاداش به خدمت گرفتند.

بايرني ها با بستن قراردادي پنج ساله اين ستاره هلندي را به خط دفاع خود اضافه كردند.

شايد اگر بايرن مونيخ فصل هاي گذشته بود با خريد تقريبا ٩٠ ميليون يورويي دي ليخت ديگر دست از بلندپروازي بر مي داشت ولي بايرن امسال براي قهرماني در چمپيونز ليگ آماده مي شود و بدون هيچ شك و شبهه اي به سراغ جذب هري كين رفته است.

بايرني ها حاضرند با رضايت كامل شماره ٩ تيم شان را پس از جداشدن لواندوفسكيِ به هري كين بدهند و براي جذب كاپيتان تيم ملي انگلستان حتا قصد ندارند تا پنجره ديگر نقل و انتقالات صبر كنند.

بايرن مونيخ به احتمال زياد حاضر به پرداخت رقمي ٩٠ ميليون يورويي براي جذب ستاره انگليسي است و گفته ها حاكي از آن است كه خود هري كين هم علاقه بسيار زيادي به منتقل شدن به مونيخ دارد.

هري كين كه مدت هاست از شرايط خود در تاتنهام ناراضي است و قصد دارد يه تيمي برود كه در آن جام و عنوان بياورد سال گذشته هم با انتقال به سيتي موافقت كرد. اتفاقي كه رخ نداد و او براي يك فصل ديگر براي تاتنهام بازي كرد. حال كه بايرن با تمام قوا قصد دارد او را به خدمت بگيرد بايد ديد آيا كونته راضي مي شود ستون خط حمله اش را از دست بدهد يا خير؟

در حقيقت رقم پيشنهادي بايرن به حدي وسوسه كننده است كه سران باشگاه تاتنهام هم به لرزه افتاده اند و تنها مانع اين انتقال بزرگ كسي نيست جز شخص آنتونيو كونته، كه براي فصل بعد تيمش نقشه هاي بزرگ تري دارد و مخالف اين انتقال رويايي است.

تيم مديريتي بايرن همواره از هري كين تمجيد مي كنند. اليور كان در مصاحبه هايش همواره كين را به عنوان "مهاجمي واقعا درجه يك" خطاب مي كند.
كين همواره استاندارد بالايي در بازي اش دارد كه او را هم به عنوان مهاجم نوك و هم در پشت مهاجم هدف خطرناك مي كند. او در اين سال ها بسيار عالي كار كرده است و حال قصد دارد يا پيوستن يه مونيخي ها قهرماني هاي باشگاهي به دست آورد.

سران بايرن مونيخ و در راس آن ها اليور كان به حدي شيفته هري كين هستند كه در مصاحبه هاي اخير خود بدون رودربايسي گفته اند "روياي آن ها جذب هري كين است"

 

اخبار مرتبط