سر تیتر

آخرین اخبار
جانشين هلند به دورتموند رسيد
سباستين هالر با رقم ٣٥ ميليون دلار راهي دورتموند شد. بازيكن شگفتي ساز فصل گذشته ليگ قهرمانان كه زير نظر اريك تن هاخ به يكي از زهردار ترين مهاجم نوك فصل قبل تبديل شده بود آژاكس را به مقصد دورتموند ترك كرد.

هالر با ٢٨ سال سن سابقه بازي در ليگ برتر را هم دارد و دوران كابوس واري را در وستهام سپري كرده است. اما آژاكس فصل گذشته حكم ره صد ساله را در يك روز رفتن را براي او داشت.
هالر فصل گذشته در ٤٢ بازي كه براي اين تيم بازي كرد، ٣٤ گل به ثمر رساند و ٩ پاس گل داد.
هالر در فصل گذشته ليگ قهرمانان در دور گروهي به عنوان آقاي گل مسابقات را در اختيار داشت كه البته در دور حذفي با درخشش كريم بنزما اين عنوان به ستاره فرانسوي رسيد.
 
حال پيوستن هالر و جايگزين شدنش با هالند براي علاقه مندان يك قانون نانوشته شده اما مهم در دنياي فوتبال را ثابت مي كند.
اتفاق هاي مختلف و عجيبي ممكن است در يك سال تقويمي در دنياي فوتبال رخ دهد ولي قانون اول بازي هاي باشگاهي جهان اين است كه دورتمند بايد مهاجم هدف قدرتمند داشته باشد. مهاجمي با قد و بالاي بلند كه تير خلاص هاي اصلي زنبورها در رقابت هاي مختلف داخلي و اروپايي را مي زند.
 
امسال دورتموند در پنجره نقل و انتقالات زودتر وارد عمل شده و پس از انتقال هالند به سيتي، كريم آديمي را نيز از ردبول سالزبورگ خريد تا در كنار هالر زوج خط حمله اين تيم را براي فصل ٢٣-٢٠٢٢ تشكيل دهند.
 
به اين ترتيب دورتمند فصل پيش رو با تركيبي كاملا متفاوت با چند فصل گذشته در رقابت هاي مختلف ظاهر خواهد شد. از ديگر بازيكناني كه فصل آينده لباس زرد و مشكي دورتموند را به تن خواهند كرد مي توان به نيكو شلوتربك، مارسل لاتكا، الكساندر ماير، نيكلاس شول و صالح اوزجان نام برد.
 
بايد ديد سباستين هالرِ ساحل عاجي مي تواند جايگزين مناسبي براي هالند يا لواندوفسكي باشد يا خير؟