از گور بازگشته اريكسن در سالگرد مرگش
تقريبا يك سال از در مسابقات يورو مي گذرد. زماني كه كريستين اريكسن دانماركي دقيقه ٤٢ بازي برابر فلاند روي زمين افتاد، ايست قلبي كرد و براي لحظاتي دار فاني را وداع گفت. پس از اين حادثه همه فكر مي كردند كار براي اين هافبك بازيساز تمام شده ولي حال با گذشت يكسال به منچستر پيوسته و احتمال دارد پيراهن شماره ١٠ تيم اريك تن هاخ را هم به تن كند


اريكسن در بازي ١٢ ژوئن ٢٠٢١ به پايان راه رسيد. گرچه همان لحظه بازي متوقف شد و با كمك فورس پزشكي "سي پي آر" در زمين انجام شد و نهايتا يك ساعت بعد اعلام شد كه وضعيت اش به ثبات رسيده ولي كسي فكر نمي كرد او بار ديگر به دنياي فوتبال بازگردد.

دنياي فوتبال مدرن با تمرين ها و بدنسازي هاي فشرده مي تواند ذره اي ناهنجاري در بدن بازيكن را نشان دهد و او را از سطح اول جهان فوتبال دور كند.
گمانه زني در مورد به گور پيوستن دوران ورزشي اريكسن زماني شدت گرفت كه باشگاه اينترميلان قراردادش را با او فسخ كرد. اريكسن تنها در صورتي مي توانست بعد از پشت سر گذاشتن دوران نقاهت اين اتفاق به مستطيل سبز بازگردد كه دستگاه شوك الكترونيكي و انواع دستگاه هاي مربوط به سي پي آر كنار زمين آماده باشد. سري آ اين قانون را نپذيرفت. در حقيقت سري آ استفاده از چنين دستگاه هايي را ضروري نمي داند و ترجيح مي دهد جان بازيكن ها را به خطر نياندازد.

ستاره دانماركي به اجبار فوتبال ايتاليا را ترك كرد و به ليگي كه باعث شهرتش شده بود بازگشت. نيم فصل در برنتفورد بازي كرد. به اندازه اي خوب بود كه هم سامان قدوس را به صورت كامل براي نيم فصل به نيمكت دوخت و هم منچستري ها بدون درنگ براي فصل بعد با او قرارداد بستند.

منچستر كه مي خواست جاي خالي پوگبا را پُر كند به سراغ بازيكني رفت كه فقط بخاطر فوتبال حاضر است در هر بازي كه به ميدان مي رود جان خود را براي فوتبال به خطر بي اندازد. اريكسن واقعا شيفته فوتبال است. او در ١٦ جولاي ٢٠٢٢ براي اولين بار پيراهن شياطين سرخ را بر تن كرد و مقابل دوربين هاي عكاسان ايستاد. تصويري كه اگر يكسال پيش يه ما نشان مي دادند شك نداشتيم كه فوتوشاپ است.

نكته جالب اينجاست كه اريكسن يه حدي مهره كليدي براي منچستر محسوب مي شود كه در پروژه جديدي كه تن هاخ قصد شروع كردنش را دارد هم مورد پذيرش است. تن هاخ و منچستري ها همين امسال با بازيكناني نظير ماتيچ، ماتا، پوگبا و لينگارد خداحافظي كردند. پس پوست اندازي در خط هافبك منچستر به اين اندازه اهميت دارد كه اريكسن را با آغوشي باز و به گرمي پذيرفتند.

اريكسن در اولين مصاحبه اش به عنوان بازيكن منچستر، لبخند هميشگي اش را بر لب داشت. مانند اكثر اوقات سر به زير و كم حرف بود. ولي هنگامي لب به سخن باز كرد گفت: من براي فوتبال بازي كردن اينجا آمدم، نه براي لوگوي باشگاه. منچستر تيم بزرگي است ولي ايده هاي تن هاخ است كه به من انگيزه مي دهد و به من ثابت مي كند كه منچستر انتخابي ايده آل براي آينده فوتبالي من بوده است.