سر تیتر

آخرین اخبار
از همين حالا سقوط لستر محتمل است
اين فصل مشخص است كه تيم برندان راجرز همان تيم منسجم چند فصل اخير نيست. آن ها در پايان هفته سوم در رده نوزدهم جدول قرار دارند و هفته بعد با چلسي، سپس با منچستر و هفته بعد از آن با پديده اين فصل يعني برايتون بازي دارند و به نظر نمي رسد توان بُرد هيچ يك از اين تيم ها را داشته باشند.


فصل ١٦-٢٠١٥ بود كه باشگاه لستر سيتي بزرگ ترين شگفتي دوران ما در ليگ برتر انگلستان را رقم زد و با وجود اينكه تازه از چمپيونز شيپ به پريمير ليگ صعود كرده بود، قهرمان اين رقابت ها شد. اين تيم تحت هدايت راجرز و با درخشش ستاره اي چون جيمي واردي توانست تمام هواداران ليگ برتر را شگفت زده كند. اين در حالي بود كه اين تيم براي سازمان دهي خط دفاعي خود نيز از دروازبان شش دانگ و با تجربه اي مثل كسپر اشمايكل استفاده مي كرد.

يكي از اركاني كه امروز روباه ها به اين روز افتاده اند فقدان قطب مهمي چون اشمايكل درون دروازه است. در حقيقت لستر امسال تا مي توانسته بازيكن فروخته و هيچ ورودي خاصي هم نداشته است و حتا حال كه تنها با ١ امتياز در رده ١٩ جدول ليگ قرار گرفته اند به فكر فروش وسلي فوفانا با قيمت بيشتر هستند.

مديران باشگاه به جاي استفاده صحيح از روزهاي پاياني پنجره نقل و انتقالات تابستاني و تقويت كردن تيم در اين وضعيت بدي كه گرفتار شده اند، هنوز به فكر فروش بازيكنان كليدي خود هستند. آن ها كسپر اشمايكل را به راحتي از دست دادند و حتا در مقطعي قصد فروش مديسون را داشتند و به صورت خوش بينانه اي از شايعه (بيشتر يك شوخي بود) انتقال واردي به منچستر استقبال كردند.

مالكان تايلندي باشگاه اين روزها به جاي تقويت تيم در حال بالا بردن قيمت فوفانا هستند و پيشنهاد چشم گير ٨٠ ميليوني چلسي براي جذب اين دفاع فرانسوي را رد كرده و با شيطنت مي گويند فقط به رقم ٩٠ ميليون يورو راضي مي شوند زيرا مي خواهند فوفانا را تبديل به گران ترين مدافع جهان كنند.

اين اتفاق شايد براي تيم سود مالي داشته باشد ولي وقتي هيچ گزينه اي براي جايگزين كردن اين بازيكنان وجود ندارد نمي توان زياد يه آن خوشبين بود.
لستر اين روزها رسما كمبود بازيكن كليدي دارد. جيمي واردي افسانه اي ديگر پا به سن گذاشته و كارايي فصل هاي قبل را ندارد. خط دفاعي آن ها حتا همين حالا كه فوفانا منتقل نشده با مشكلات زيادي روبروست و مهره كليدي ديگري چون مديسون نيز طبق معمول با مصدوميت هاي كوتاه و بلند دست به گريبان است.

اين تيم لستر اگر بخواهد به همين شكل ليگ را ادامه دهد از همين حالا مي توان به آن برچسب سقوط كننده به چمپيونز شيپ را زد. زيرا رقيب هاي هميشگي آن ها در ميانه جدول. همان ها كه هميشه لستر از آن ها امتياز جمع مي كرد؛ اين فصل بسيار مقتدرانه كار را آغاز كرده اند و به نظر نمي رسد در ادامه نير از ميانه جدول بالاتر يا پايين تر بيايند. ليدز امسال پس از خروج بيلسا حسابي تقويت شده است، برايتون به اندازه اي روي حضور گراهام پاتر پافشاري كرد تا تيم يك دستي را براي او فراهم كند. پالاس و برنتفورد هم نشان داده اند كه قادر به امتيازگيري از تاپ سكيس هم هستند، چه برسد به جسد نيمه جان لستر.
از طرفي ناتينگهام فارست و فولام هم همان شور و شوق تيم هاي بازگشته به ليگ برتر را دارند و به نظر نمي رسد اين فصل راحت به تيمي امتياز بدهند.

تمام اين اطلاعات و حساب ها نشان مي دهد لستر يكي از بهترين نامزدهاي سقوط از ليگ برتر است. اگر اين تيم خودش را تقويت نكند و با قرعه سختي كه در همين اوايل فصل با آن مواجه است، به صورت كامل روحيه اش را مي بازد و مسيرش براي بازگرداندن روحيه به بازيكنان و كادر فني بسيار سخت خواهد بود.