سر تیتر

آخرین اخبار
هديه تولد لِوا
بارسلونا در بازي دوم لاليگايي اش مقابل رئال سوسيداد روشن شد و با تكه بر درخشش لواندوفسكي در شب تولدش موفق به برد اين رقيب سرسخت با نتيجه ٤ بر ١ در خانه حريف شد. روبرت لواندوفسكي در اين بازي با ٢ گل و يك پاس گل به عنوان بهترين بازيكن زمين برگزيده شد.


تيم ژاوي كه حالا به جرات مي توان آن را يكي از پرمهره ترين تيم هاي تمام دوران بارسلونا دانست نيمه اول را با تساوي به رختكن رفت ولي در ميانه ي نيمه دوم و با ورود آنسو فاتي توانست با نتيجه تحسين برانگيز ٤ بر ١ از صد تيم همواره خطرناك سوسيداد بگذرد.

رابرت لواندوفسكي كه گل اول خود در لاليگا را در ثانيه ٤٦ بازي به ثمر رسانده بود در ادامه موفق به زدن گل دوم شد تا در دومين بازي لاليگايي اش به اصطلاح "بريس" يا همان دبل كند و براي اولين بار در شب تولد ٣٥ سالگي اش به عنوان بهترين بازيكن زمين در لاليگا انتخاب شود.
البته در تحليل و تشريح موفقيت لوا در اين بازي از پاس گل جادويي و زيبايش كه باعث به ثمر رسيدن گل چهارم شد نيز نبايد گذشت. پاس پشت پا (سالني) كه به فاتي رسيد تا گل چهارم بارسا را به ارمغان آورد.

بارسلونا با اين برد حساس و بيرون از خانه حالا در هفته دوم با ٤ امتياز در رتبه پنجم جدول ايستاد تا در هفته هاي آتي و هماهنگ شدن بيشتر تيم براي كسب عنوان قهرماني تلاش كند.
گرچه امسال طبق معمول رئال مادريد شانس اصلي كسب عنوان قهرماني لاليگا محسوب مي شود و تيم هايي نظير ويارئال و رئال بتيس و حتا اوساسونا نشان داده اند، حرف هاي زيادي براي گفتن دارند.
ويارئال در حال حاضر و در هفته دوم با تفاضل گل بهتر نسبت به ديگر تيم هاي شش امتيازي در صدر جدول قرار گرفته و با تفاضل گلي مثبت ٥ تيم آماده آنچلوتي را نيز پشت سر گذاشته است. نكته قابل ذكر در مورد ويارئال گل نخوردن اين تيم در دو بازي ابتداي فصل است.

حال بايد ديد روند روشن شدن موتور لواندوفسكي و بارسا ادامه دار خواهد بود و تيم ژاوي نسبت به حاشيه هاي زيادي كه در اين روزهاي آخر پنجره نقل و انتقالات تابستاني گريبان گيرش است، مي تواند سلامت روحي و تمركزش را حفظ كند يا مسئله هاي ديپاي، دي يونگ و اوباميانگ اين راندمان را كند خواهد كرد.

گرچه خبر خوب براي تمام طرفداران بارسلونا راه افتادن بزرگترين ماشين گلزني جهان در چند فصل گذشته در اين تيم بود. اتفاقي كه اگر ادامه دار باشد مي تواند تمام حاشيه هاي زياد باشگاه را تحت شعاع قرار دهد. لِوا اكنون پس از بورخا ايگلسياس از بتيس در جايگاه دوم بهترين گلزنان لاليگا قرار دارد.