اولين فرمان گالتيه٬ خبرهاي زيادي از پاريس به گوش مي رسد
خبرهاي زيادي از پاريس به گوش مي رسد. با رسيدن منصب سرمربي گري به كريستوف گالتيه تمام فرضيه هاي پيش از اين تغيير كرد. چيزي كه مشخص است اولين فرمان گالتيه بسيار روشن و واضح بود. دوناروما دروازبان شماره يك پاري سن ژرمن در فصل بعد خواهد بود و ناواس اگر مي خواهد نيمكت نشين نشود بايد به فكر تيم ديگري باشد.

بسياري از هواداران فوتبال فكر مي كردند با بندهاي قرارداد جديد امباپه اين تيم به صورت كامل روند ستاره محور بودنش را دنبال مي كند و به زودي شاهد حضور ستاره هاي ديگر جهان به تركيب كهكشاني پي اس جي خواهيم بود.
 
اما كريستوف گالتيه سرمربي ضدستاره اي است. انتخاب او از سوي ناصر الخليفي مي تواند دو خوانش كاملا متفاوت داشته باشد.
١- ناصر الخليفي قصد دارد از ستاره بازي دست بردارد و تيم را با تفكرات مربي مهجور فرانسوي پيش ببرد.
٢- امباپه و خليفي تصميم دارند گالتيه را سپر بلا كنند تا ستاره هاي حاضر و گران قيمت تيم را از تركيب خارج كرده و بازيكنان جديد جذب كنند.
 
تناقض ها با اولين فرمان گالتيه بيشتر به چشم مي آيد. ناواس نمايش به مراتب مطمئن تري را در فصل گذشته به نمايش گذاشت و نقش اشتباه فاحش دوناروما ي گران قيمت در باخت مقابل رئال مادريد هم نبايد فراموش كنيم.
با اين حال گالتيه قصد دارد ستاره اي چون دوناروما را در تيم فيكس نگه دارد و ناواس را به سوي درهاي خروجي باشگاه راهنمايي كند.
 
از طرفي برهم زدن باند آمريكاي جنوبي در رختكن تيم باعث خشمگين شدن لئو مسي شده است. ناواس كه قرباني جديد اين تصميم است و پيش از اين پي اس جي اعلام كرده بود كه نيمار فروشي است و گويا قصد دارد ستاره برزيلي را راهي چلسي كند. از طرفي لئاندرو پارادسِ آرژانتيني نيز در ليست فروش قرار گرفته  و اين تغييرات نمي تواند خبر جالبي براي فوق ستاره فوتبال جهان باشد.
 
به نظر مي رسد مسي در روزهاي آينده با گالتيه و امباپه به مشكل خواهد خورد. آن ها قصد دارند پي اس جي را فرانسوي تر كنند و از شواهد امر پيداست يكي نقش پليس خوب و ديگري نقش پليس بد را ايفا مي كند. امباپه اصرار يه رفتن نيمار دارد و گالتيه مي گويد علاقه به همكاري با نيمار دارد.
 
گرچه مشخص است جدايي نيمار براي پي اس جي گران تمام خواهد شد. اين بازيكن برزيلي تا ٢٠٢٧ با پاريسي ها قرارداد دارد و در صورت جدايي ناخواسته از اين تيم، پي. اس جي مجبور است هر فصل ٣٢ ميليون دلار به او بپردازد.

 

اخبار مرتبط