بازگشت جواهر به قصر
طرفداران بيانكونري به خوبي مي دانند دوران حكمراني آنها بر سري آ تمام شده است. يوونتوس به مدت يك دهه قدرت مطلق ايتاليا بود. آن ها قصر باشكوهي از افتخارات ساخته اند كه اكنون رو به ويراني است. اما در روزهاي اوج باشگاه پسر جوان آرژانتيني به تيم پيوست. ديبالا در نيم بيشتر آن افتخارات شريك است و حال با ناباوري در لباس رم به تورين بازگشت.

ديبالا الماس و جواهر تاج قهرماني هاي يووه بود. او از دوره نوجواني تمام موجوديت خود را فداي بيانكونري كرد زيرا مي دانست تا زماني كه ليونل مسي از تيم ملي بازنشسته نشود، هيچ جايگاهي در برنامه هاي تيم ملي نخواهد داشت. تيم ملي او يوونتوس بود.
فصل گذشته در ميان بهت و ناباوري تمام طرفداران يووه با چشم هايي اشك بار تورين را ترك كرد. حتا پس از قطعي شدن جدايي از يووه به آن ها وعده داد هيچگاه به اينتر ميلان نخواهد پيوست و اين وفاداري را پس از بسته شدن درهاي باشگاه پشت سرش ادامه داد.

فقط سه هفته طول كشيد تا قرعه بازي كه پائولو ديبالا از آن مي ترسيد اجرايي شود. ديبالا با تيم جديدش يعني رم و تحت هدايت سرمربي قلدري چون مورينيو به تورين بازگشت تا در مقابل يووه بازي كند.

او با ورود به تورين با استقبال طرفداران يوونتوس مواجه شد. ده ها نفر نزديك به اتوبوس تيم جمع شدند و با پياده شدنش صداي تشويق محيط را در بر گرفت. حتا وقتي وارد چمن آليانز شد باز هم طرفداران دو تيم به تشويق او پرداختند.

در نيمه اول و دقايقي از نيمه دوم مشخصا الماس آرژانتيني در خط زماني موازي سير مي كرد. او در جدال ها موفق نبود. دقت پاس هايش به شدت پايين آمده بود و در انتها بخت يارش بود كه گل دوم يوونتوس بخاطر خطاي برخورد توپ يه دست ولاهوويچ مردود اعلام شد زيرا رسما او پاس گل را به هم تيمي سابقش ولا داده بود تا در يك رفت و برگشت توپ به لوكاتلي برسد و او هم شوت بي نظيرش را به تور بچسباند.

در هر صورت نتيجه با يك گل برتري يووه پيش رفت و ديبالا با پاس گل زيبايش يه آبراهام باعث به تساوي كشيدن بازي شد. شايد مورينيو متوجه وضعيت روحي پائولو شد و پس از اين پاس گل و رسيدن بازي به تعادل، بلافاصله او را تعويض كرد.

ديبالا با يك پاس گل اجازه نداد تا رُم بازنده از تورين به خانه بازگردد. او در مقابل قصر آرزوهايش ايستاد و شايد با تنها حركت مثبت اش در نيمه دوم باعث شد يوونتوس نتواند سه امتياز بازي را كسب كند.

اين اتفاق ها در تاريخ فوتبال كم رخ نداده ولي هر كس كه فوتبال را مشتاقانه و با دقت دنبال مي كند متوجه رابطه افلاطوني ديبالا و يووه شده است. جواهر سياه و سفيد پوش ناباورانه در زميني ايستاده بود كه سال ها براي آن افتخار آفريني مي كرد. كاپيتان ديبالا اين بار در لباس شماره ٢١ جالوروسي ها در اين زمين قدم مي زد و شايد بازي ضعيف اش براي اين بود كه خاطرات را مرور مي كرد.

 

اخبار مرتبط