روند فروش و تصاحب شرم آور منچستریونایتد

گری نویل، اسطوره منچستریونایتد، مالکان این باشگاه، خانواده گلیزر، را به دلیل بلاتکلیفی در مورد فروش احتمالی آنها مورد انتقاد قرار داد.

گلیزرها در ماه نوامبر تایید کردند که پیشنهادهایی برای سرمایه گذاری خارجی یا یک مهمانی برای خرید باشگاه در نظر خواهند گرفت.

آنها پیشنهادهایی از سر جیم رتکلیف و شیخ جاسم بن حمد آل ثانی برای منچستریونایتد دریافت کرده‌اند، اما با وجود تعیین مهلت اولیه 28 آوریل برای منچستریونایتد، پیشنهاد ترجیحی را تایید نکرده‌اند.

شیخ جاسم اخیراً پیشنهاد پنجم و "آخرین" خود را برای کنترل کامل منچستریونایتد ارائه کرده است و او مطمئن است که قبل از رتکلیف قراردادی را تضمین می کند، اگرچه باشگاه گزارشات مبنی بر ورود به یک دوره انحصاری با قطری را نادیده گرفته است.

گلیزرها از زمانی که در سال 2005 کنترل باشگاه را به دست گرفتند در بین هواداران منچستریونایتد محبوبیت جهانی نداشتند و هواداران از آن زمان در آرزوی خروج آنها بودند.

آخرین اخبار MAN UTD و شایعات نقل و انتقالات را بخوانید

نویل که در رادیو بی بی سی 5 زنده صحبت می کرد، خشم خود را از تمدید روند فروش توسط گلیزر ابراز کرد.

نویل ابراز تاسف کرد: "[فرایند فروش] شرم آور است. اما این کاری است که آنها انجام داده اند، همه چیز را کنار بگذارید. همیشه به نفع آنهاست."

"به روز نشدن طرفداران توسط مالکان در مورد فروش مالکیت به اندازه کافی خوب نیست، اما با نحوه عملکرد آنها در حال حاضر 20 سال است."

اورام گلیزر، رئیس مشترک منچستریونایتد، که در طول نزدیک به دو دهه مالکیت به ندرت از اولدترافورد بازدید کرده است، در سه فینال جام باشگاه در ومبلی این فصل حضور داشت. او دو بار تیم مردان را در برد کارابائو در جام حذفی مقابل نیوکاسل و باخت جام حذفی مقابل من سیتی تماشا کرد، در حالی که در حالی که تیم زنان در شکست جام حذفی به چلسی سقوط کرد، حضور داشت.

اخبار مرتبط