سر تیتر

آخرین اخبار
درخشش اللهيار در پُست جديد
اللهيار صيادمنش در هال سيتي به عنوان وينگربك چپ بازي مي كند و تا امروز عملكرد درخشانش باعث تحسين كارشناسان و علاقه مندانِ بازي هاي چمپيونز شيپ شده است. اين عملكرد درخشان اگر ادامه پيدا كند مي تواند كمك زيادي به ايران در جام جهاني قطر باشد و در حقيقت ورق را براي تيم ملي برگرداند.

طي اين سال ها به بازي اللهيار در هط حمله عادت كرده بوديم ولي حضور او در چمپيونز شيپ و نقش آفريني جديدش در تركيب هال سيتي و شوتا آرولادزه يعني سرمربي گرجستاني اين تيم نظرها را تغيير داده است.
البته بايد در نظر داشته باشيم كه هال سيتي اين روزها با تركيب ٢-١-٤-٣ بازي مي كند و براي همين جاي مانور براي صيادمنش بيشتر است. اما در هر صورت او به خاطر سرعت بالا و مهارت در تكل زدن و بازپس گيري توپ از حريف و دور كردن مهاجم به سمت كناره ها در اين آرايش بسيار درخشان ظاهر شده است. از طرفي اللهيار به خاطر سابقه بازي در خط حمله نيز نفوذهاي موثر و درخشاني مي كند و تقريبا در گل هاي تيم اش نقش مهمي دارد.

با توجه به ترافيك بازيكن هاي تيم ملي در خط حمله و عملكرد درخشان اللهيار كار هوشمندانه براي اسكوچيچ اين است كه او را در تركيب تيم ملي هم در اين پُست جديد به كار گيرد.
سردار آزمون و مهدي طارمي بي شك مهاجم هاي هدف اصلي تيم ملي هستند. جهانبخش و قلي زاده هم پشت سر آن ها به خوبي از پس وظايف خود بر مي آيند. پس حضور يك وينگر سرعتي كه به راحتي توان نفوذ از جناحين را دارد مي تواند برگ برنده تيم ملي باشد.
اللهيار ستاره ملي پوش چمپيونز شيپ است كه مي تواند تجربه هايش در پُست جديد را براي تيم ملي خرج كند و مخصوصا در بازي اول برابر انگليس كه از كناره ها ويران كننده هجوم مي آورند، مهره اي موثر باشد. البته اين نسخه را نيز براي ولز هم مي توان پيچيد، ولز با حضور دنيا جيمز و سرعت ويران كننده اش بي شك قصد دارد كناره هاي زمين را در اختيار بگيرد كه باز حضور بازيكني چون اللهيار در اين پست مي تواند كمي خيال ما را از اين بابت راحت كند. اما آمريكا بازيسازي را از ميانه آغاز مي كند و بايد اسكوچيچ ايده ديگري براي آن داشته باشد.
تمام اين حرف ها زماني منطقي خواهد بود كه اللهيار صيادمنش بتواند از پس نقش تازه اش در هفته هاي پيش رو به خوبي برآيد و اين عملكرد درخشان را ادامه دهد. آن زمان است كه تيم ملي در كنار سه دفاع مركزي و دو وينگ بك به مدافعين ياركوب و بلندزن نيز (حداقل برابر انگليس و ولز) نياز پيدا مي كند.
صيادمنش در بازي هايي كه در نقش وينگ بك ظاهر شده به راحتي با سرعت به عرض زمين حريف مي زند و جالب اينجاست كه سانترهاي با كيفيتي نيز ارسال مي كند. توپ هايي كه در جام جهاني مي تواند خوراك مناسبي براي در مهاجم اصلي تيم يعني سردار و طارمي را فراهم كند.
حال كه تيم ملي در حتا حاضر سيد مجيد حسيني، شجاع خليل زاده و محمد حسين كنعاني را در وسط دارد و با بازگشت مرتضي پورعلي گنجي و عارف غلامي سعي دارد ميانگين نفرات در مركز دفاع را بالا ببرد ولي حضور يك وينگ بك حرفه اي كه در ليگ هاي معتبر اروپايي توپ مي زند مي تواند تغيير محسوسي در تيم ملي ايجاد كند. رامين رضاييان هم كه در حال حاضر از تركيب تيم ملي دور است امكان دارد با درخشش در سپاهان اين فصل بتواند نظر اسكوچيچ را تغيير دهد و دست اين مربي كروات را براي تغيير تاكتيك و استفاده از كناره ها باز بگذارد.
از اين لحاظ حضور اللهيار صيادمنش در زمين با توجه به قابليت هاي تهاجمي اش بسيار مثبت است و اگر با اتفاق ناخوشايندي مجبور به بيرون آوردن يكي از مهاجم هاي اصلي شديم، مي توان روي سابقه بازي او در خط حمله نيز حساب باز كرد.