آنچه ميتروويچ را خطرناك مي كند؛ چغر بودن كاستا همراه با فرصت طلبي سوارز
الكساندر ميتروويچ مهاجم صربستاني باشگاه فولام هم چنان به درخشش خود در سطح هاي مختلف ليگ هاي انگلستان ادامه مي دهد و اكنون با به ثمر رساندن ٥ گل جايگاه دومين گلزن پريمير ليگ را نيز در تصرف خود دارد.


ميتروويچ پس از درخشش در بازي اول فولام پس از بازگشت به پريمير ليگ (جايي كه دو گل به ليورپول زد) هم چنان روند صعودي خود را ادامه داده است و تا هفته پنجم اين رقابت ها رده دوم بهترين گلزن ليگ جزيره را به خود اختصاص داده است. او با به ثمر رساندن ٥ گل درست پشت سر ستاره گران قيمت سيتي يعني ارلينگ هالند قرار دارد.

بايد در نظر داشته باشيد اين مهاجم چغر و بد بدن در تيمي مانند فولام بازي مي كند و در حقيقت تنها اميد گلزني اين تيم در ليگ محسوب مي شود. ميتروويچ شايد با حضور در تيمي قدرتمند تر مي توانست حتا جايگاه خود در اين مهم را بهبود ببخشد.

البته از حق هم نبايد گذشت و اين مورد را بايد ذكر كرد كه تمام بازيكن هاي ديگر فولام براي ميتروويچ فرصت سازي مي كنند و در نهايت انتهاي تمام پاس هاي شاگردان ماركوس سيلوا به اين مهاجم صرب ختم مي شود.
ميتروويچ به همين شيوه توانست ركورد تاريخي ٤٣ گل زده در ٤٤ بازي را در چمپيونز شيپ از خود به جا بگذارد و در حقيقت ركورد بيشترين گل زده در اين مسابقات را با نام خودش امضا كند. ركورد و آماري كه به نظر نمي رسد تا سال ها و شايد دهه ها كسي بتواند حتا به آن نزديك شود.

نكته قابل توجه در مورد الكساندر ميتروويچ حضور او در كنار دوژان ولاهوويچ در تيم ملي صربستان است. زوجي مرگبار كه در جام جهاني حضور خواهند داشت و دفاع هاي تيم هاي رقيب را با چالشي سخت مواجه خواهند كرد. صربستان با حضور اين زوج زهر دار در گروه G مسابقات حضور دارد. جايي كه با برزيل، كامرون و سوئيس هم گروه خواهد بود و از همين حالا مي توان تقابل آن ها در برابر تيم قدرتمند برزيل را هيجان انگيز تصور كرد. احتمالا بازي سوم براي صربستان حكم مرگ و زندگي را دارد و بايد ديد پديده هاي هجومي اين تيم مي توانند از صد يكي از بهترين دروازبان حال حاضر دنيا يعني يان زومر رد شوند يا خير؟

فولام در هفته ششم و هفتم دو بازي مهم و سخت برابر تاتنهام و چلسي دارد. گرچه سبك دفاعي اين تيم و استفاده از ضد حمله ها مي تواند كمك شاياني به گلزني ميتروويچ برابر تيم هاي قدرتمند ليگ جزيره بكند. ولي هفته هشتم به بعد قرعه هاي آسان (روي كاغذ) برابر فولام قرار خواهند گرفت و او مي تواند خود را بار ديگر به گلزن هاي برتر ليگ نظير هالند و هري كين نزديك كند.

الكساندر ميتروويچ مهاجمي است كه شيوه بازي اش آدم را ياد دو مهاجم مشهور جهان مي اندازد. او مانند ديگو كاستا سفت و محكم بازي مي كند با اين تفاوت كه فرصت طلبي لوئيز سوارز را دارد و همين ويژگي اين مهاجم ٢٨ ساله را خطرناك مي كند.

 

اخبار مرتبط