دي يونگ در بارسلونا مي ماند
فرانكي دي يونگ در نهايت و پس از كش و قوس هاي فراوان با كاهش دستمزد و ماندگار شدن در تيم بارسلونا رضايت داد و به نظر مي رسد فصل بعد نيز در جمع آبي و اناري ها توپ مي زند.


اين هافبك چند پُسته بارسلونا در تابستاني كه گذشت روزهاي سختي را پشت سر گذاشت. مشكلات مالي و قوانين فرپلي مالي باعث شده بود خوان لاپورتا تصميم به فروش او بگيرد. البته پيشنهاد ماندن در بارسا به شرط كاهش دستمزد نيز مطرح بود. اما ستاره جوان هلندي در آن مقطع سر ناسازگاري با بارسا برداشته بود و هيچ يك از پيشنهادها را قبول نمي كرد.

پرداخت دستمزد بالاي دي يونگ براي بارسا دشوار شده بود و مهم تر از همه جدا نشدن او از تيم و رد پيشنهادهاي خوب مالي از سوي تيم هاي بزرگ ديگر هم مزيد بر علت شده بود تا تنش ميان او و كاتالان ها بيشتر شود.
دي يونگ دير كرد در پرداخت دستمزدهايش را كمك مالي به تيم مي دانست و تصميم به تخفيف دادن نداشت و از سويي خريدهاي زياد و گران بارسا را بهانه كرده بود تا تمام حقوق بالاي خود را بگيرد.

بارسلونا نيز براي رهايي از اين معضل تصميم داشت او را به منچستر يا چلسي بفروشد، اتفاقي كه باز هم با مخافت ستاره هلندي مواجه شد.
دي يونگ در جريان فصل جاري نسبت به حضور ثابت پدري و گاوي دقايق كمتري به زمين مي رود ولي همچنان بخاطر توانايي براي بازي در پُست هاي مختلف، جزو بازيكنان مورد توجه و اطمينان ژاوي محسوب مي شود. از همين رو به اندازه كافي بازي به او مي رسد و همين امر باعث شده دي يونگ بالاخره تصميم به قبول كردن شرايط جديد تيم محبوب اش بگيرد.

دي يونگ قصد دارد دستمزد بالايش را كاهش دهد. در جلسه اي كه ميان او و لاپورتا در مورد تعديل دستمزد انجام شد، ستاره هلندي قبول كرد دستمزدش را كاهش دهد. او كه بارسلونا را مانند خانه خود مي داند و از حضور در نوكمپ لذت مي برد، ترجيح داده است تا در اين تيم بماند.
اين اتفاق و مطرح كردن بحث ديرتر گرفتن دستمزد و به صورت اقساط در زمان كرونا باعث شده كه لاپورتا نيز علاقه بيشتري به تمديد قرارداد با اين هافبك توانا را داشته باشد.