پرسپوليس بدون مهاجم نوك
ماجراي جذب مهاجم نوك براي پرسپوليس در ليگ بيست و دوم هر روز عجيب تر و پيچيده تر مي شود. يحيي گل محمدي بلافاصله پس از اتمام ليگ بيست و يكم اعلام كرد كه به يك مهاجم نوك نياز دارد. از همان زمان تلاش براي جذب مهاجم نوك براي سرخ پوش ها آغاز شد تا اين روزها كه هفته سوم هم پشت سر گذاشتيم و آن ها بايد در ضرب الاجلي بي سابقه يك مهاجم ديگر به تركيب خود اضافه كنند.


بدبين ترين طرفداران پرسپوليس هم باور نمي كردند مسئله غيبت يك مهاجم نوك به اندازه اي جدي شود كه هم كادر فني و هم طرفداران به جذب مهاجمين سابق تيم رقيب همشهري يعني استقلال راضي باشند. شيخ دياباته و كاوه رضايي در حال حاضر نزديك ترين و هوشمندانه ترين انتخاب براي آن ها محسوب مي شوند.

اين در حالي است كه يحيي تا به امروز شرزود تميروف را باخيال راحت در ليست مازاد گذاشته زيرا متوجه ناكارآمد بودنش شده است. يك حامد پاكدل تازه از مصدوميت بازگشته دارد و مهدي عبدي شايد بي موقع ترين دوران افت ورزشي اش را پشت سر مي گذارد. به همه اين ها گران ترين بازيكن خارجي تاريخ ليگ يعني لوكاديا را هم اضافه كنيد كه به حدي از فرم آمادگي دور است كه با تمرين هاي خاص و با ميني كمپ جداگانه تمريني هم حداقل به سه بازي بعدي پرسپوليس (در شرايط ايده آل) نمي رسد.

پرسپوليس در چند هفته اخير به خوبي نشان داده كه پيش بيني يحيي در انتهاي فصل گذشته بسيار درست بوده و تيم تمام چرخ دنده هايش خوب كار مي كند تا نوك پيكان حمله اش كه در گلزني ناتوان است. قرمزهاي پايتخت به خوبي بازي را كنترل مي كنند و توپ را تا يك سوم دفاع حريف مي آورند ولي توان گلزني ندارند. آن ها تا هفته سوم فقط يك گل توسط هافبك دفاعي شان زده اند و البته تيم به اندازه اي خوب كار مي كند كه با همان يك گل پيروز شده اند. در حقيقت پرسپوليس با همان يك گل ٥ امتياز تا هفته سوم كسب كرده كه اين نشان مي دهد، تيم به وضوح گل نمي خورد و موفق نبودنش يه دليل عدم حضور يك مهاجم خوب است.

اين اتفاق وقتي بُعد بدتري پيدا مي كند كه بدانيم اگر پرسپوليس در اين چند روز هم با بازيكني (آماده) قرارداد امضا كند، فرايند رسيدن اين بازيكن با توجه به روند تست پزشكي، صدور آي تي سي و كارت بازي يك هفته طول مي كشد و قرار گرفتن و هم خوان شدن اين مهاجم در تركيب نيز يك هفته زمان مي خواهد.

به اين تريتب پرسپوليس در خوش بينانه ترين حالت از هفته پنجم به بعد مهاجم هدف مورد نظرش را در اختيار خواهد داشت. اتفاقي كه براي باشگاه و طرفداران بي شمار پر افتخارترين تيم ليگ برتر خوشايند نخواهد بود.