ادای احترام به جان‌باختگان حادثه اندونزی در بازی‌های یوفا
در بازی‌های این هفته یوفا به جان‌باختگان حادثه تلخ اندونزی ادای احترام خواهد شد.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اعلام کرد؛ به یاد قربانیان حادثه غم‌انگیز ورزشگاه کانجوروهان اندونزی، قبل از آغاز مسابقات این هفته یوفا، یک دقیقه سکوت برای یادبود جان‌باختگان این حادثه برگزار خواهد شد. این یک دقیقه سکوت در تمام مسابقاتی که این هفته زیرنظر یوفا برگزار می‌شوند (لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا، لیگ کنفرانس اروپا و پلی‌آف جام جهانی زنان) انجام خواهد شد.

پس از سوت پایان بازی شنبه شب تیم‌های فوتبال آرما و پرسبایا در هفته یازدهم لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی اندونزی که با برتری 3 بر 2 پرسبایا مقابل میزبانش همراه شد، شمار زیادی از هواداران خشمگین تیم میزبان یعنی آرما که بابت شکست تیم‌شان عصبانی بودند، به زمین بازی هجوم بردند و با پلیس درگیر شدند.

در این درگیری پلیس برای متفرق کردن هواداران از گاز اشک‌آور استفاده کرد که همین باعث ازحادم جمعیت به هنگام فرار از در خروجی شد و تعدادی از آنها زیر دست و پا ماندند و به دلایلی همچون خفگی و ضربات وارده جان خود را از دست دادند.
بر اساس گزارش‌های منتشرشده؛ در این حادثه تلخ که در شهر مالانگ واقع در شرق جاوه شرقی رخ داد، 174 نفر از جمله یک کودک پنج ساله جان خود را از دست دادند و 180 نفر هم زخمی شدند.