اين بنزما تمام شدني نيست
كريم مصطفي بنزما مدعي اصلي كسب توپ طلاي ٢٠٢٢ همچنان به درخشش خود در فصل ٢٣-٢٠٢٢ هم ادامه مي دهد و با دبل برابر اسپانيول نشان داد از همين حالا مي توان او را جزو نامزهاي اصلي توپ طلاي سال بعد هم در نظر گرفت.

يكشنبه شب در جريان بازي رئال مادريد و اسپانيول بار ديگر وقتي مدافع عنوان قهرماني كارش گره خورده بود، كريم بنزما با دو گل دير هنگام در دقايق ٨٩ و ٩٦ توانست رئال را از يك تساوي نجات دهد و سه امتياز كامل بازي را به حساب تيم اش واريز كند.

البته امسال بنزما در لاليگا رقيب مقتدري چون روبرت لواندوفسكي دارد و مانند فصل گذشته بي رقيب نيست. لوا كه تابستان امسال با سروصداهاي بسيار زياد از بايرن مونيخ به بارسلونا پيوست در مدت زمان اندكي توانسته به شرايط ايده آل هميشگي اش بازگردد و طي دو بازي قبل، دو بار موفق به ثبت دبل شده است. گرچه در همين سه هفته آغازين لاليگا سه توپ لِوا نيز به تيرك دروازه خورده و اين نشان مي دهد براي اون لاليگا با بوندسليگا تفاوت چنداني ندارد.

كريم بنزما كه ايستگاهي زن جديد رئال مادريد هم محسوب مي شود و گل سوم تيم اش برابر اسپانيول را با يك ضربه ايستگاهي هوشمندانه به ثمر رساند، اكنون در جدول گلزنان با ٣ گل زده به همراه اياگو آسپاس از سلتاويگو در رتبه دوم قرار گرفته است و درست پشت سر لواندوفسكي و بورخا ايگلسياس كه هر كدام ٤ گل زده دارند، قرار گرفته است.

بنزما اين فصل را نيز درخشان آغاز كرده تا نشان بدهد واقعا ديگر در فوتبال سن و سال ملاك نيست. او در ٣٤ سالگي مانند يك جوان ١٨ ساله مي دود و اتفاقا بيشتر گل هاي مهم خود در دو فصل اخير را در ٢٥ دقيقه پاياني بازي به ثمر رسانده است.
در حقيقت بنزما علاوه بر كار پرسينگ و همراهي تيم در طول ٩٠ دقيقه توانايي اين را دارد تا دقايق پاياني يا حتا وقت اضافه انرژي خود را مديريت كند و تير خلاص را به تيم هاي حريف شليك كند.

بنزما اين روزها در حال درو كردن جوايز براي عملكرد درخشان فصل گذشته اش است. او جايزه بهترين بازيكن سال يوفا را كسب كرده و تا چند روز ديگر نوبت به جايزه بهترين بازيكن فيفا خواهد رسيد و سپس بايد منتظر دريافت جايزه اصلي يعني توپ طلاي سال ٢٠٢٢ باشد.

رئال مادريد نيز هم چنان با درخشش ستاره فرانسوي اش در صدر جدول لاليگا قرار دارد و از سه بازي ٩ امتياز ممكن را كسب كرده است. رئال اين فصل با بنزما بايد از عنوان قهرماني در چمپيونز ليگ هم دفاع كند و نسبت به گروه آساني كه در آن قرار دارد مي توان كار صعود اين تيم به مراحل بالاتر و روند گلزني بنزما در اين تورنمنت را نيز محتمل دانست.

رئال مادريد امسال در دور گروهي چمپيونز ليگ از ١٥ شهريور بايد با تيم هاي سلتيك، لايپزيش و شاختار ديدار كند.

 

اخبار مرتبط