خبرهای ضدونقیض از نقل قول مقام روسی درباره برگزار نشدن جام جهانی ۲۰۲۲
مطابق گزارش برخی رسانه‌های عربی، یکی از مقامات کشور روسیه ادعا کرده که اتفاقات مهمی ظرف هفته‌های آینده رخ می‌دهد و جام جهانی قطر برگزار نخواهد شد.

در حالی که جام جهانی 2022 قطر 54 روز دیگر با دیدار تیم‌های ملی قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت آغاز می‌شود، نقل قولی از نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت کشور روسیه در رسانه‌های عربی، از جمله «فرات نیوز» منتشر شده که گفته است: اتفاق بزرگی ظرف هفته‌های آینده رخ می‌دهد و همه چیز تغییر خواهد کرد. جام جهانی 2022 برگزار نمی‌شود.
با این وجود، سایت «عربی پست» در این مورد نوشت که پاتروشف اخیراً اظهار نظری در خصوص جام جهانی نداشته و رسانه‌های روس یا کشورهای خارجی، مصاحبه‌ای در این باره منتشر نکرده‌اند. پیش‌تر گفت‌وگویی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انتشار یافت که وی تهدید کرده بود اگر تیم ملی این کشور نتواند در جام جهانی شرکت کند، جام جهانی قطر لغو خواهد شد.

تیم ملی روسیه پیش از این به مرحله پلی‌آف انتخابی جام جهانی 2022 صعود کرد و رقیب لهستان شده بود. با این حال فیفا تصمیم گرفت روسیه را از این مرحله حذف کند و میزبان جام جهانی 2018 از راهیابی به بیست‌ودومین دوره رقابت‌ها بازماند.

اخبار مرتبط