بازی دوستانه احتمالی روسیه و ایران
نایب‌رئیس پیشین فیفا از برگزاری احتمالی دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال روسیه با ایران حمایت کرد.

ویاچیسلاو کولوسکوف نایب‌رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در سال‌های 1980 تا 1997 میلادی درباره احتمال بازی‌های دوستانه تیم ملی روسیه برابر ازبکستان و ایران گفت: چنین مسابقاتی باید بدون ابهام برگزار شوند. شاکله تیم ملی فوتبال روسیه باید حفظ شود و تحریم‌های گسترده صورت گرفته از سوی یوفا و فیفا علیه این تیم ابدی نخواهد بود.

رئیس افتخاری فدراسیون فوتبال روسیه افزود: تیم ملی فوتبال روسیه باید خود را برای اردوها و بازی‌های دوستانه پس از تحریم‌ها آماده کند. در مورد انتخاب حریف محدودیت زیادی وجود دارد، زیرا فضای اروپا به روی ما بسته است. آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی باقی می‌مانند. آفریقا و آمریکای جنوبی از ما دور هستند و آسیا بهترین گزینه است. البته خوب است در همه جا بازی کنیم و سطح تیم ملی فوتبال روسیه با توجه به عملکرد اخیر متوسط است. ازبکستان تیم خوبی است و فکر می‌کنم بازی با ایران هم جالب خواهد بود.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) پیش از باشگاه‌های و تیم‌های ملی روسیه را به دلیل جنگ اوکراین از حضور در رقابت‌های خود محروم کرد. تیم ملی فوتبال روسیه با تصمیم فیفا نیز از حضور در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 بازماند.

اخبار مرتبط