مصدومیت گاوی در بازی بارسلونا و بیلبائو نگران کننده نیست
سرمربی تیم فوتبال بارسلونا ضمن ابراز رضایت از نمایش مردانش برابر اتلتیک بیلبائو، خیال هواداران را درباره مصدومیت هافبک جوان آبی‌و‌اناری‌ها آسوده کرد.

تیم فوتبال بارسلونا در هفته یازدهم این رقابت‌ها میزبان اتلتیک بیلبائو بود و میهمان باسکی‌اش را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد تا به فاصله 3 امتیازی رئال مادرید صدرنشین برگردد. این بازی اما با یک اتفاق نگران کننده برای بارسایی‌ها نیز همراه شد که آن مصدومیت هافبک جوان آنها گاوی در دقیقه 34 و خروج او از میدان بود. ژاوی هرناندس سرمربی بارسلونا اما خیال هواداران را تا حدودی آسوده کرد و گفت که مصدومیت گاوی جدی نیست.
او درباره وضعیت هافبک 18 ساله تیمش گفت: به نظر نمی‌رسد که مصدومیت گاوی جدی باشد. آسیب دیدگی او بر اثر ضربه‌ای بوده که به عضله نزدیک‌کننده‌اش وارد شده است. مصدومیت سرخی روبرتو اما جدی‌تر به نظر می‌رسد. فردا خواهیم فهمید که شدت مصدومیتش چقدر است و احتمال دارد که چند روزی خانه‌نشین شود.

ژاوی درباره عملکرد تیمش در این بازی هم گفت: فکرش را می‌کردیم که بازی سخت و پرفشاری باشد که در آن توپ با سرعتی بالا در زمین به گردش درآید. ما یک هافبک اضافه در خط میانی قرار دادیم و به همین دلیل در میانه میدان بر بازی سوار شدیم. پدری بین خطوط عملکرد خوبی داشت. دمبله هم به طرز خاصی خوب بود و تأثیرگذار ظاهر شد. او در گردش پرسرعت توپ در زمین بازی نقش مهمی داشت.  

این دومین پیروزی متوالی بارسلونا پس از شکست در ال‌کلاسیکو بود. ژاوی در این خصوص هم تأکید کرد: در ال‌کلاسیکو رئال مادرید عملکرد بهتری داشت. بازیکنان این تیم منطقی‌تر بازی کردند اما تقصیری هم متوجه هیچ یک از بازیکنان ما نیست. با این حال باید به توانایی‌های‌مان ایمان داشته باشیم و در همین مسیری که قرار داریم به حرکت‌مان ادامه دهیم. هواداران می‌خواهند که تیم پیروز شود. من فکر نمی‌کنم که سطح لالیگا افت کرده باشد، بلکه بالاتر هم رفته است. امسال علاوه بر رئال مادرید که بسیار قدرتمند است و مدافع عنوان قهرمانی، رئال سوسیه‌داد، سویا و اتلتیکومادرید هم مدعی هستند.