گابریل باتیستوتا: احساس می‌کنم به مارادونا بدهکار هستم
مهاجم اسطوره‌ای آلبی سلسته یادی از ال دیگو کرده است.

گابریل باتیستوتا، ستاره سابق فیورنتینا، از رفتارش با دیگو مارادونا ابراز پشیمانی کرد. باتیستوتا ابراز کرده قدر و منزلت مارادونا را ندانسته است.
به گزارش فوتبال ایتالیا باتیستوتا و مارادونا هرگز در یک زمان واحد در سری آ ایتالیا حضور نداشتند. باتیستوتا در فصل 1991/92 به فیورنتینا پیوست در حالی که مارادونا فصل قبلش از ناپولی جدا شده بود. این دو مهاجم اما در تیم ملی آرژانتین و جام جهانی 1994 با هم بازی کردند.

حالا باتیستوتا در مصاحبه‌ای با La Nacion در مورد نحوه رفتارش با مارادونا صحبت کرده است:

 وقتی به مارادونا فکر می کنم احساس غریبی به من دست می‌دهد؛ احساس می‌کنم به او بدهکار هستم. من با 60 درصد کارهایی که انجام داد موافق نیستم، اما برای مراقبت از او چه کردیم؟ من به عنوان یک طرفدار و یک نفر از جامعه ای که در آن زندگی می‌کنم برای مارادونا چه کرده ام؟ ما هیچ غلطی نکردیم. او خیلی چیزها برایمان به ارمغان آورد و ما به درستی زحماتش را جبران نکردیم. از ابتدا هیچ کس برای دیگو کاری انجام نداد. 
باتیستوتا افزود:

 آخرین تصویر از مارادونا در تلویزیون، تاسف‌آور است. وقتی آن تصویر را دیدم به خودم گفتم این یک شبه است؛ فکر می‌کنم مارادونا را به آنجا کشاندند تا از او سوء استفاده کنند.
مارادونا یک چهره جنجالی چه در دوران بازیگری و چه پس از آن بود و اغلب به عنوان یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران شناخته می شود. این بازیکن آرژانتینی، باعث شد ناپولی دوبار قهرمان لیگ ایتالیا شود و در قهرمانی آرژانتین در جام جهانی 1986 نقش مهمی را ایفا کرد. 

اخبار مرتبط