سانچز هميشه مصدوم
(ركورد سريع ترين مصدوميت تاريخ) الكسيس سانچز با قراري آزاد به المپيك مارسي پيوست. بازيكن سابق اينتر براي مارسي به ميدان كه هيچ، به جلسه معارفه با طرفداران هم نرسيد و جلوي در خروجي باشگاه، پيش روي هواداراني كه به استقبال اش در خيابان صف كشيده بودند ، پايش پيچ خورد و مصدوم شد.


باوركردني نيست ولي الكسيس سانچز حتا مي تواند بدون حضور رقيب يا حتا يار تمريني هم تيمي، روي خودش خطا كند و مثل نصف دوران حرفه اش مصدوم شود. سانچز در اين راه به تبحري رسيده كه حتا نياز به زمين چمن و حضور در باشگاه ندارد. در خيابان هم اگر كمي تند راه برود مصدوم مي شود.

بسياري از منابع مجازي علاقه مند به دنياي فوتبال اين اتفاق را پوشش خبري داده و از آن به عنوان سريع ترين مصدوميت تاريخ يك بازيكن تازه وارد ياد كردند. از اين رو كه مارسي با هزار اميد و آرزو يك مهاجم با سابقه را به جوخه خود اضافه كرده و بازيكن بلافاصله پس از امضاي قرارداد، يك جورهايي خودش روي خودش (آن هم مقابل دوربين ها) خطا كرده است.

الكسيس سانچز كه سابقه حضور در منچستر، آرسنال و بارسلونا را دارد فصل گذشته وضعيت نه چندان خوبي را در اينتر پشت سر گذاشت. او مانند چند فصل اخير بيشتر مقاطع فصل مصدوم بود. از سوي ديگر سيمونه اينزاگي اعتقاد زيادي به او نداشت و در صورت مصدوم نبودن هم زياد از او استفاده نمي كرد.
اينزاگي بيشتر بازي هاي فصل گذشته اگر سانچز را در اختيار داشت او را به عنوان بازيكن ذخيره ٥ تا ١٠ دقيقه پاياني بازي به كار مي گرفت.
اين شرايط در حالي بود كه اينتر با ترافيك سنگين در خط حمله اش مواجه بود و از لوتارو تا كوره آ و ژكو در اكثر بازي هاي فصل گذشته كاملا آماده و سرحال بودند. با اضافه شدن دوباره ي لوكاكو به اين خط حمله سانچز تصميم گرفت تيم را ترك كند و از باشگاه خواست تا قرارداد وي را فسخ كنند.

در نهايت اينتر با او به توافق رسيد تا در ازاي فسخ قرارداد مبلغ ٥ ميليون يورو به عنوان غرامت بپردازد و سانچس يه عنوان بازيكن آزاد راهي تيم ديگري شود.

سران باشگاه مارسي علاقه زيادي يه الكسيس داشته و او را به خدمت گرفتند. اين ستاره تيم ملي شيلي روز معارفه در حالي كه لباس شماره ٧٠ تيم مارسي را به تن كرده بود، جلوي در خروجي باشگاه حاضر شد و به ابراز علاقه هواداران پيش روي دوربين هاي خبري پاسخ داد. اما محض اين كه تصميم گرفت چند قدم بدود پايش پيچ خورد و تنها حضور محافظين كه دست او را گرفتند، باعث شد كه نقش بر زمين نشود. گرچه چهره او پس از اين اتفاق نشان ميداد كه در ناحيه مچ پايش احساس درد مي كند.

سانچز يكي از ستاره هاي بي بديل بارسلونا بود. او دوران بسيار خوبي را در لباس آبي اناري ها گذراند. انتقال وي به آرسنال را نيز مي توان موفقيت آميز در نظر گرفت. او دوران خوبي را در آرسنال شروع كرد ولي شروع مصدوميت هاي پياپي از همان دوران، باعث افت وي شد. طبق معمول بازار نقل و انتقالات زماني كه بازيكني افت مي كند به منچستر مي رود. سانچز هم همين كار را كرد و بدترين دوران حرفه اش را آن جا گذراند.
با انتقال يه اينتر ِ آنتونيو كونته كمي اوضاع بهتر شد. اينتر با كونته و تيم آماده اي كه ساخته بود قهرمان سري آ شد. گرچه مصدوميت هاي مداوم سانچز همچنان ادامه داشت.
با روي كار آمدن اينزاگي در اينتر و وخيم تر شدن زمان مصدوميت هاي سانچز مشخصا جايي براي اين ستاره با سابقه دنياي فوتبال در اين تيم نبود. يك فصل به همين شكل و حضورهاي چند دقيقه اي وي در ميادين گذشت و حال امسال بايد ديد سانچز در چالش تازه حرفه خود مي تواند به يكي از مهره هاي مهم تيم مارسي تبديل شود يا هنوز روند مصدوميت هايش اجازه درخشش به او نخواهند داد.

 

اخبار مرتبط