اروپا محو تماشاي ستاره بوشهري
درخشش مهدي طارمي هم چنان ادامه دارد. او در سال ٢٠٢٢ ميلادي ٢٠ گل به ثمر رسانده و حال در كنار لواندوفسكي در جدول گلزنان برترين ها در يك سال تقويمي ميلادي قرار دارد.


مهاجم ايراني پورتو اين روزها هنوز درخشان است و در سوپر جام پرتغال و سپس بازي اول ليگ حتا كار به جايي رسيد كه كارشناسان ورزشي معتقد بودند او يك سطح بالاتر از ديگر بازيكنان زمين بازي مي كند.
طارمي در هر دو بازي دبل كرد تا به ركورد ٢٠ گل زده در سال ٢٠٢٢ برسد. او ٢٠ گل در يك سال تقويمي باشگاه هاي سطح اول اروپا به ثمر رسانده و اين واقعيت او را در كنار روبرت لواندوفسكي قرار مي دهد.

آن ها سه پله پايين تر ركوردداران اين مهم هستند. امباپه با به ثمر رساندن ٢٥ گل، كريم بنزما با ٢٤ گل و كريستوفر انكوكو از لايپزيش با ٢٢ گل خانه هاي بالايي جدول بهترين گلزنان سال را پُر كرده اند.

طارمي اكنون به مهره اصلي تيم اول ليگ پرتغال مبدل شده است. او در فصل گذشته با به ثمر رساندن ٢٦ گل و دادن ١٧ پاس گل نقش عمده اي در موفقيت هاي پورتو ايفا كرد.

ستاره بوشهري در هفته اول ليگ ٢٣-٢٠٢٢ باز هم سنگ تمام گذاشت و در برابر ماريتيمو موفق به زدن ٢ گل شد. حال بماند كه مهدي روي به ثمر رسيدن هر چهار گل تيم اش نقش موثري داشت.
اما شاهكار ملي پوش كشورمان در سوپر جام پرتغال و در برابر تيم توندلا اتفاق افتاد. جايي كه او ٢ گل به ثمر رساند و روي گل سوم نيز تاثيرگذار بود. نمايش او در يكي از مهمترين بازي هاي باشگاهي اروپا باعث شد از سايت پرتغالي گل پوينت نمره كامل را بگيرد.

اتفاقي كه در طول تاريخ تنها ٨ يا ٩ بار رخ داده است. گرفتن امتياز ١٠ از ١٠ در طول عمر ٨ ساله اين سايت معتبر اروپايي اتفاق بسيار مهمي است.
گل پوينت در حال حاضر يكي از مهمترين سايت هاي ورزشي جهان محسوب مي شود و در رده سايت هاي ورزشي پرتغال نيز جزو چند مرجع معتبر بسيار مشهور است.
طارمي كه به تازگي ٣٠ ساله شده است درخشش بسياري در سه فصل اخير باشگاه پورتو داشته و با گلزني در چمپيونز ليگ هم نظر بسياري از باشگاه هاي معتبر جهان را يه خود جلب كرده است و ديگر مي توان او را مهمتر لژيونر تاريخ ايران دانست.

اين درخشش مي تواند در جام جهاني تكميل شود و باعث ورود او به دوره جديدي از زندگي اش شود. تمام اين موفقيت ها و درخشش ها مي تواند با رژيم غذايي مناسب و تمرينات مدرن رايج در سطح يك فوتبال جهان ادامه دار شود و شاهد درخشش شاهزاده ايراني در ٣ تا ٤ فصل ديگر نيز باشيم.

 

اخبار مرتبط