كره جنوبي شگفتي ساز آسيا؟
وقتي از فوتبال كره صحبت مي كنيم همه به ياد سون مي افتند. ولي تيم ملي كره اين سال ها متشكل از بازيكن هايي بسيار مستعد و شاخص است كه در باشگاه هاي سطح اول اروپا بازي مي كنند. نكته قابل توجه اين است كه بازيكنان كره جنوبي درست در فصلي كه به جام جهاني منتهي مي شود در آماده ترين وضعيت خود قرار دارند و هر كدام براي باشگاه هاي مطرح اروپايي شان، مهره اي ارزشمند محسوب مي شوند.

 

گرچه هنوز هم تيم ملي ژاپن با داشتن بيشترين بازيكن شاغل در اروپا از اين حيث پيش رو است و به ظاهر قدرت مطلق آسيا محسوب مي شود ولي چهره ها و ستاره هاي كره جنوبي در حال گذراندن سال بسيار خوبي هستند و همين امر براي درخشش در جام جهاني كافي ست.
پيش از بررسي بازيكنان مطرح كره اين را هم بايد متذكر شد كه هنوز بهترين بازيكن آسيا و كره كسي نيست جز سون هيونگ مين ستاره تاتنهام ولي آقاي گل ليگ برتر انگلستان تنها داشته اين تيم در جام جهاني ٢٠٢٢ نيست.

كيم مين جائه- ناپولي

مهمترين چهره كره جنوبي بعد از سون بي شك مين جائه است. او فصل گذشته در فنرباغچه بازي مي كرد ولي با انتقال كوليبالي از ناپولي به چلسي راهي تيم ايتاليايي شد. اين در صورتي بود كه همه فكر مي كردند كسي نمي تواند جاي خالي كاپيتان تيم ملي سنگال را در تركيب ناپولي پر كند. اتفاقي كه رخ داد و مين جائه نه تنها جاي خالي كوليبالي را پر كرد بلكه عملكردي به مراتب بهتر از خود نشان داد. او در تيم اسپالتي نقشي محوري دارد. خط دفاع كاملا به او متكي ست و حتا در ٥ بازي اول ليگ ٢ گل براي ناپولي زده است. مين جائه خونسردي و استحكام ويژه اي دارد كه به كار تيم ملي كره هم مي آيد.

كانگ اين لي - مايوركا

بازيكن چپ پايي كه توانايي بازي در بال راست و مهاجم هدف را دارد. او بعد از درخشش در والنسيا به عنوان بازيكن آزاد راهي مايوركا شد. او در اين فصل توانسته چهره قابل اتكايي در تيمش باشد و در چهار بازي اول، يك گل و دو پاس گل در كارنامه اش ديده مي شد. كانگ اين لي فقط ٢١ سال سن دارد و آينده اي درخشان پيش روي اوست.

جائه سونگ لي - ماينتس

سونگ لي در سي سالگي يكي از مدافع هاي اصلي ماينتس محسوب مي شود. او فصل گذشته در ٣٥ بازي حضور داشت و توانست ٥ گل هم به ثمر برساند.

هي هانگ چان - وولوز

اين هافبك ٢٦ ساله در فوتبال آلمان مطرح شد. او پله هاي ترقي را از ليفرينگ به سالزبورگ و از آنجا به لايپزيش طي كرد و در نهايت به صورت كاملا آكادميك وارد سطح اول فوتبال شد. هانگ چان در همان فصلي كه هالند و مينامينو در سالزبورگ حضور داشتنند درخشش را آغاز كرد. سپس به هامبورگ قرض داده شد. او پس از آن در هامبورگ خوش درخشيد و راهي وولوز شد.

وو يونگ جونگ - فرايبورگ

چهره جوان و آينده دار كره جنوبي كه در آكادمي فوتبال بايرن رشد كرده است. او هنوز راه طولاني پيش رو دارد، فعلن از بايرن به فرايبورگ فرستاده شده است. يونگ جونگ اين روزها يكي از مهره هاي اصلي اين تيم است و با ٢٢ سال سن نقش مهمي در تيم باشگاهي اش ايفا مي كند.

 

اخبار مرتبط