سر تیتر

آخرین اخبار
راهكار كاسميرو براي اخراج نشدن
تقريبا تمام هواداران فوتبال مي دانند كاسميرو اگر خشن ترين هافبك تخريب چي حال حاضر جهان نباشد، يكي از ٥ نفر بالاي جدول اين عنوان است. او مانند يك تانك نفر بر در ميانه زمين بازي هجومي حريف را به هر قيمتي خراب مي كند. نكته حالب اينجاست كاسميرو با اين شهرت و سابقه در رئال هيچوقت كارت قرمز مستقيم نگرفته است.

كاسميرو با پيوستن به ليگ برتر انگلستان حالا با چالش جديدي روبروست. او كه به زبان انگليسي مسلط نيست بايد با داوران و كمك داوراني سرشاخ شود كه برخي از آن ها در ليگ قهرمانان هم قضاوت نكرده اند و تماشاي اين ميزان خشونت شايد هافبك برزيلي را به دردسر بي اندازد.

گرچه تيمي كه تن هاخ ساخته در خط هافبك و دفاع با همين رويه پيش مي روند. يعني اسكات مك تاميني كه از پيش به ارائه بازي خشن شهرت داشت و با اضافه شدن سلاخِ آژاكس يعني ليساندرو مارتينز ميزان اين خشونت به مراتب بيشتر شده است. حال به اين تركيب كاسميرو را نيز اضافه كنيد. گرچه قابل ذكر است كه مارتينز نيز با وجود شيوه خشونت آميزي كه ارائه مي دهد مانند كاسميرو، كارت قرمز مستقيم دريافت نكرده است.
اين نشان از آگاهي اين قبيل بازيكنان نسبت يه گذشته است. شيوه پرس و دفع توپ آن ها نسبت يه ميزان خشونتي كه ارائه مي دهند كاملا كنترل شده است.
گرچه حال خبرگزاري هاي مطرح ورزشي جهان راز متد كاسميرو را فاش كرده اند. كاسميرو به محض ورود به منچستر از مديران و مسئولين خواسته تا فهرستي از داوران ليگ برتر به او ارائه بدهند.

كاسميرو فهرستي از تمام داوران شاغل در ليگ برتر خواسته كه در آن نام، زادگاه، لقب، اين كه جز داوري به شغل ديگري مشغول هستند يا خير و سبك داوري شان ذكر شده باشد. اين نشان مي دهد هافبك جديد منچستر در تمام اين سال ها بي دليل اين آمار درخشان را از خود به جا نگذاشته و با متد خاص بازي مي كند.
كاسميرو كه اولين بازي اش براي شياطين سرخ را نيز پشت سر گذاشت معتقد است با دانستن اطلاعات شخصي زندگي داوران مي شود به آن ها احترام گذاشت و از سويي خطر دريافت كارت قرمز مستقيم را كاهش داد.
كاسميرو در طول كارنامه پر بارش در رئال مادريد بسيار زياد با كارت زرد مواجه شده است و حتا بازي هاي بسيار زيادي به دليل داشتن چند كارت زرد از دست داده است ولي همين كه او نه در لاليگا و نه در چمپيونز ليگ (كه ٥ بار فاتح آن بوده) كارت قرمز نگرفته است، نشان مي دهد متد و شيوه اي كه در پيش گرفته كاملا درست بوده و اجرايي است.

فرار از كارت قرمز با توجه به سبك بازي خشن كاسميرو و پُستي كه بازي مي كند لازمه اش داشتن اطلاعات كافي از شيوه فكري و اخلاقيات داور است.
پخش شدن اين خبر شايد باعث دگرگوني و تغيير تفكري در پُست هافبك تخريب چي شود. هافبكي با مسئوليتي بسيار زياد كه اتفاقا مجبور است با داور بسيار صحبت كند و كاسميرو تقريبا انقلابي در اين پُست بوجود آورده است.