توپ طلای ویژه در انتظار لیونل مسی
آرژانتینی ها دوست دارند فرانس فوتبال خاص ترین جایزه خود یعنی "سوپر بالون در" را به مسی اهدا کند.

از حالا گمانه زنی های زیادی برای اهدای جایزه توپ طلای سال ۲۰۲۳ مطرح می شود. اما مسئله آرژانتینی ها و طرفداران مسی دیگر توپ طلا نیست. آن ها دوست دارند فرانس فوتبال خاص ترین جایزه خود یعنی "سوپر بالون در" را به مسی اهدا کند.


فرانس فوتبال تا به امروز فقط یک بار "سوپر بالون در" را در تاریخ ۲۴ دسامبر ۱۹۸۹ به آلفردو دی استفانو، اسطوره رئال مادريد اهدا کرده است. جایزه ای که همانطور که از نامش پیداست (توپ طلای ویژه) به هر کسی اهدا نشده و دی استفانو که در آن تاریخ دو بار توپ طلا برده بود، در رقابت با یوهان کرایف و میشل پلاتینی موفق به کسب این جایزه خاص شد.

از سال گذشته فرانس فوتبال قوانین خود را تغییر داد و طول یک فصل فوتبالی را متر ارزش‌گذاری و اهدای جایزه توپ طلا در نظر گرفت. در حقیقت همین امر باعث شد مسی که اول سال گذشته قهرمان کوپا شده بود اصلا مورد قضاوت قرار نگیرد زیرا دستاورد وی مربوط به ابتدای سال تقویمی بود و نه فوتبالی.

در هر صورت او امسال به احتمال بسیار زیاد توپ طلا را دریافت خواهد کرد. او با تیم ملی آرژانتین قهرمان جهان شده است. در این مسابقات با ۷ گل زده و ارسال ۳ پاس گل بهترین بازیکن جام شده است. 
در فینال جام جهانی ۲ گل در جریان بازی و یک گل در ضربات پنالتی زده است. او در طول جام‌ جهانی ۱۲ رکورد نیز ثبت کرد.
این آمار تقریبا نشان می دهد مسی اگر اتفاق بسیار عجیبی رخ ندهد بهترین بازیکن سال خواهد شد و توپ طلای هشتم خود را دریافت می کند.

این موضوع یعنی بهترین بازیکن تمام ادوار رقیب های عادی اش را که با اختلاف فاحش پشت سر گذاشته و به نظر نمی رسد کسی در آینده هم بتواند هشت توپ طلا و یا جایزه د بست فیفا را دریافت کند. بنابراین باز هم رقابت مسی با خودش است. یعنی کسب جایزه ای خاص که فقط یک انسان دیگر در تاریخ آن را کسب کرده، آن هم فقط با کسب سه توپ طلا.