سر تیتر

آخرین اخبار
خامس از قطر گريخت
خامس رودريگز ستاره كلمبيايي دنياي فوتبال با قرارداد قرضي راهي المپياكوس شد تا شماره ١٠ اين تيم را بر تن كند. اين انتقال شايد بزرگ ترين و مهم ترين خريد تيم يوناني در تاريخ باشگاه اش باشد.


خامس رودريگز جزو بازيكنان برجسته اي بود كه بسيار زود از سطح يك فوتبال جهان كنار گذاشته شد. او دوران نه چندان خوبي در رئال مادريد و بايرن مونيخ پست سر گذاشت و سپس به دستور كارلو آنچلوتي به اورتون خوانده شد. اما پس از مدتي كاشف به عمل آمد كه او حتا به كار تيم سطح پايين تري چون اورتون هم نمي آيد و در نهايت راهي ليگ ستارگان قطر شد تا در الريان بازي كند.

وضعيت براي ستاره اول تيم ملي كلمبيا در سال ااي نه چندان دور از همان ابتدا در الريان خوب پيش نرفت. ويديوهاي منتشر شده از او نشان مي داد كه به چه اندازه از سطح كيفي ليگ قطر متعجب و ناراضي است.

پس از يك سال حضور در قطر، رودريگز درخواست پيوستن به يكي از تيم هاي سطح يك اروپايي را داشت. اين قضيه به حدي براي او جدي بود كه وقتي متوجه شد باشگاه سويا با يك بازيكن شاخص ديگر آمريكاي جنوبي يعني ادينسون كاواني قرارداد بسته است، خودش را به اين تيم پيشنهاد داد. خامس در ميانه يك مصاحبه اعلام كرد اگر سويا او را بخواهد، از قطر تا اسپانيا را پياده خواهد رفت.

تلاش هاي او براي جبران گذشته در نهايت نتيجه داد و قهرمان ٤٧ دوره ليگ يونان، يعني المپياكوس موافقت كرد او را يك سال به صورت قرضي در خدمت بگيرد. اين در حالي بود كه باشگاه يوناني چند روز قبل ديگر ستاره سابق رئال يعني مارسلو را نيز به جوخه تيم اضافه كرده بود.

يكي از دلايلي كه باعث رقم خوردن اين اتفاق شد زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقالات تابستاني در يونان بود. اين پنجره در يونان ديرتر بسته مي شود و المپياكوس به همين دليل توانست با شرايطي خاص تر خامس رودريگز را به خدمت بگيرد.
سرخ پوشان يوناني قصد داشتند به روي حضور خامس در تيم و به تن كردن شماره ١٠ جديدشان مانور دهند. آنها از ساعاتي پس از نهايي شدن مذاكرات شان با الريان، عكسي مجهول از شماره ١٠ گذاشتند و از طرفداران خواستند تا حدس بزنند مه چه بازيكن بزرگي در فصل پيش رو اين پيراهن را به تن خواهد كرد. اما همه چيز تحت تاثير باخت سنگين آن ها در ليگ اروپا قرار گرفت. المپياكوس هفته را با باخت ٣ بر صفر برابر فرايبورگِ آلمان به پايان رساند تا مراسم معارفه خامس نيز كوچك تر شود.

جالب اينجاست در هشت سال پيش در چنين روزهايي رئال با تمام قوا وارد جنگ جذب ستاره جوان جام جهاني ٢٠١٤ رفت. خامس رودريگز در آن سال بهترين گل جام را نيز به ثمر رسانده بود. اكثر تيم هاي بزرگ اروپايي خواستار به خدمت گرفتن اين ستاره نوظهور جهان فوتبال بودند و در نهايت پِرز با شرايطي خاص (حتا هزينه اي براي دولت كلمبيا در نظر گرفت) او را به مادريد آورد.

حال خامس رودريگز مانند بازيكني كه در روزهاي پاياني حرفه اش قرار دارد با زحمت و شرايط خاص به اروپا بازگشته تا دغدغه اصلي اش بازي در ليگ اروپا با لباس المپياكوس باشد.