اعلام نامزدهای نهایی جایزه بازیکن و مربی سال یوفا
نامزدهای نهایی کسب جایزه بازیکن و مربی سال فوتبال اروپا در سال ۲۰۲۲ توسط یوفا معرفی شدند.

در آغاز فصل جدید فوتبال باشگاهی اروپا، نهاد حاکم بر فوتبال قاره سبز (یوفا) اسامی نامزدهایی نهایی کسب جایزه بهترین بازیکن و سرمربی سال 2022 را اعلام کرد.

بر اساس اعلام سایت اتحادیه فوتبال اروپا؛ در بخش بهترین بازیکنان کریم بنزما مهاجم فرانسوی تیم فوتبال رئال مادرید، هم‌تیمی بلژیکی او تیبو کورتوا و کوین دی‌بروینه هافبک بلژیکی منچسترسیتی سه نامزد نهایی هستند.

در این میان بنزما به واسطه درخشش در فصل گذشته و تأثیرش در قهرمانی دوگانه رئال مادرید در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا بیشترین شانس را دارد؛ البته کورتوا نیز با عملکردش در دروازه کهکشانی‌ها نقش بسزایی در افتخارات فصل گذشته این تیم داشت. این دو نفر چهارشنبه شب جام قهرمانی سوپرجام اروپا را هم بالا سر بردند که در حاشیه آن بنزما جایزه‌اش به عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را هم کسب کرد. بنزما فصل گذشته در این رقابت‌ها 15 گل زد. کورتوا هم با مهارهایش در فینال فصل گذشته لیگ قهرمانان بهترین بازیکن فینال لقب گرفت.

در همین حال دی‌بروینه نیز به واسطه عملکردش در فصلی که منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر انگلیس شد در این فهرست قرار گرفته است. این سومین فصل متوالی است که یوفا نام دی‌بروینه را در میان سه نامزد نهایی قرار می‌دهد.

فهرست 12 بازیکن دیگری که نامزد کسب بازیکن سال یوفا شدند به ترتیب امتیازاتی که از کمیته فنی یوفا گرفته‌اند به شرح زیر است:

4- روبرت لواندوفسکی 54 امتیاز
5- لوکا مودریچ 52 امتیاز
6- سادیو مانه 51 امتیاز
7- محمد صلاح 46 امتیاز
8- کیلیان امباپه 25 امتیاز
9- وینیسیوس جونیور 21 امتیاز
10- فیرجیل فن‌دایک 19 امتیاز
11- برناردو سیلوا 7 امتیاز
12- فیلیپ کوستیچ 7 امتیاز
13- لورنزو پلگرینی 5 امتیاز
14- ترنت الکساندر آرنولد 2 امتیاز
15- فابینیو یک امتیاز

در همین حال سه نامزد نهایی کسب جایزه مربی سال اروپا هم معرفی شدند که این فهرست شامل کارلو آنچلوتی سرمربی ایتالیایی رئال مادرید، پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی و یورگن کلوپ سرمربی منچسترسیتی می‌شود. در میان این سه نفر نیز آنچلوتی به سبب کسب دومین قهرمانی اروپایی‌اش به همراه رئال مادرید و فتح لالیگا برای اولین بار بیشترین شانس را دارد.
پس از این سه نفر، اولیور گلاسنر سرمربی اینتراخت فرانکفورت که فصل گذشته قهرمان لیگ اروپا شد با 75 امتیاز، اونای امری سرمربی ویارئال که این تیم را با غلبه بر رقبایی مانند یوونتوس و بایرن مونیخ به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رساند با 74 امتیاز و ژوزه مورینیو سرمربی پرتغالی که فصل گذشته با رم فاتح لیگ کنفرانس خبری شد با 51 امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

برنده نهایی هر دو بخش روز 13 روز دیگر (25 آگوست) همزمان با قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در شهر استانبول ترکیه معرفی خواهد شد.

اخبار مرتبط