وضعيت عجيب انگلستان
انگلستان جزو تيم هاي مدعي است كه همواره پيش از جام جهاني بسيار قدرتمند كار خود را آغاز مي كند اما در طول جام نتايج خوبي نمي گيرد و معمولا در يك هشتم يا يك چهارم حذف مي شوند. اما اين دوره قضيه فرق مي كند، آن ها بسيار ضعيف ديدارهاي تداركاتي را پشت سر گذاشتند.

 

اما بسياري از كارشناسان معتقدند همين روند برخلاف جهت مي تواند خبر خوبي براي سه شيرها باشد. آن ها دور گروهي را تقريبا ساده شروع مي كنند. نسبت به مدعي هاي ديگر كار چنان سختي در مقابل ندارند و اگر به عنوان. صدرنشين صعود كنند احتمالا در يك هشتم به تيمي مانند سنگال ديدار خواهند كرد.

با شوكي كه به تيم ساوت گيت پيش از جام جهاني وارد شده به احتمال زياد انگلستان با تمام قوا راهي اين تورنمنت خواهد شد. جايي كه بسياري از كارشناسان فوتبال، آن را مدعي اصلي قهرماني مي ديدند.
البته شايان به ذكر است كه بيشتر انتقادها از تيم ساوت گيت مربوط به حذف زودهنگام آن ها از ليگ ملت ها مي شود. جايي كه در گروه مرگ قرار دارند و پديده اي با نام مجارستان همين بلا را بر سر آلمان و ايتاليا هم آورده است.

در هر صورت شرايط براي تيم ملي انگلستان برخلاف دوره هاي قبلي، پيش مي رود و امكان دارد تحت اين فشار سنگين مطبوعات و منتقدان تيم وارد بحران شود و يا برخلاف انتظار به خودش بيايد و در جام جهاني ٢٠٢٢ سنگ تمام بگذارد.

اين بار سرنوشت سه شيرها از هميشه براي ما مهم تر است زيرا اولين ديدار دور گروهي خود را برابر تيم ملي ايران برگذار خواهند كرد. جايي كه بي شك با بازيكنان ميلياردي و تمام قوا مي خواهند موجوديت و مدعي بودن خود در جام را به ديگران ثابت كنند.

تيم ملي انگلستان در حال حاضر مصدوم خاصي جز كايل واكر و ماركوس رشفورد ندارد ولي چند بازيكن در افت مانند جك گريليش و ترنت الكساندر آرنولد دارد كه مي توانند حداقل تا بازي برابر ايران خود را به شرايط ايده آل نزديك كنند.