ملكه نه تنها يورو٬ بلكه فصل را از دست داد
چند روز مانده به آغاز يورو ٢٠٢٢ بود كه رسانه ها خبر نگران كننده اي را اعلام كردند. خبري كه دل ميليون ها هوادار فوتبال بانوان را به درد آورد.

الكسيا پوتياس ملقب به ملكه، به علت مصدوميت قادر به همراهي تيم ملي اسپانيا در يورو ٢٠٢٢ نخواهد بود.
چند روز بعد الكسيا با عصا در كنار رختكن تيم ملي حاضر شد. وضعيتي كه باز نگران كننده به نظر مي رسيد.
اما تير خلاص زماني به هواداران پرشور بارسلونا زده شد كه اين باشگاه به صورت رسمي اعلام كرد برنده توپ طلاي سال گذشته با مصدوميت بسيار شديدي مواجه شده است و به مدت ١٠ تا ١٢ ماه از ميادين دور خواهد بود.
الكسيا پوتياس به علت پارگي رباط صليبي تحت عمل جراحي قرار گرفته است و نتيجه اين عمل چيزي نيست جز دوري طولاني مدت او از ميادين فوتبال.
باشگاه بارسلونا در بيانيه اي دوري ملكه فوتبال جهان را ١٠ تا ١٢ ماه تخمين زده و يه اين ترتيب او با وجود درخشش در فصل ٢٢-٢٠٢١ و نايب قهرماني در چمپيونز ليگ با از دست دادن يورو به صورت كامل شانس كسب توپ طلاي ٢٠٢٢ و ٢٠٢٣ را از دست داده است.
لازم به ذكر است كه الكسيا پوتياس در تمرينات تيم ملي اسپانيا دچار چنين آسيب ديدگي شديدي شده است و مسئولين باشگاه بارسا طبق معمول اعتقاد دارند از بازيكنان در اردوي تيم ملي به درستي مراقبت نمي شود.
پوتياس ٢٨ ساله كه از فصل گذشته كاپيتان تيم بانوان بارسلونا هم محسوب مي شود، اولين بازيكن زن اسپانيايي تاريخ است كه موفق به كسب توپ طلا شده است.
او كه تا پيش از اين مصدوميت در اوج دوران حرفه اش قرار گرفته بود موفق شد فصل گذشته در مسابقات ليگ براي بارسا در ١٤ بازي ١٢ گل بزند و در چمپيونز ليگ بانوان هم با ٥ بازي ٥ گل كارنامه خوبي براي خود به جا گذاشت.
ملكه در جريان بازي معروف بارسلونا و والنسيا كه منجر به برتري ٨ بر صفر بارسا شد، مقابل چشمان ٩٠ هزار نفر تماشاگر گلي از فاصله ٣٦ متري به ثمر رساند كه تا مدت در دنياي مجازي و برنامه تلويزيوني ورزشي مورد تعريف و تمجيد قرار گرفت.