ژیرو بهترین بازیکن و گل امباپه بهترین گل هفته پایانی لیگ قهرمانان شد
ستاره فرانسوی خط حمله تیم میلان به‌عنوان بهترین بازیکن هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۳-۲۰۲۲ معرفی شد.

میته فنی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) اولیویه ژیرو را به‌عنوان بهترین بازیکن هفته ششم مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا انتخاب کرد.

ژیرو در هفته‌ پایانی مرحله گروهی که تیمش 4 بر صفر در ورزشگاه سن‌سیرو بر سالزبورگ غلبه کرد، دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل هم داد تا روی هر چهار گل روسونری نقش مستقیم داشته باشد. این در حالی بود که او تنها یکی از موقعیت‌های گلزنی‌اش را از دست داد. به لطف درخشش ژیرو، میلان توانست به‌عنوان تیم دوم گروه E به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.
ژیرو برای کسب این عنوان سه رقیب داشت که شامل فدریکو والورده از رئال مادرید (یک گل و یک پاس گل در پیروزی 5 بر یک مقابل سلتیک)، کریستوفر انکونکو از لایپزیگ (یک گل و یک پاس گل در پیروزی 4 بر صفر مقابل شاختار دونتسک) و فران تورس از بارسلونا (دو گل در پیروزی 4 بر 2 مقابل ویکتوریا پلژن) داشت.

در همین حال یوفا گل کیلیان امباپه مهاجم فرانسوی تیم پاری‌سن‌ژرمن در شب پیروزی 2 بر یک تیمش در خانه یوونتوس را هم به‌عنوان زیباترین گل هفته آخر مرحله گروهی لیگ قهرمانان معرفی کرد. او پس از دریافت توپ در نزدیکی محوطه جریمه بانوی پیر، با به هم ریختن نظم دفاعی تیم میزبان، شوتی با داخل پای راست زد و با کمک تیر عمودی توپ را داخل دروازه تیم میزبان جا داد.

گل‌های اریک ماکسیم چوپو موتینگ برای بایرن مونیخ مقابل اینتر در آلمان، ژوتا برای سلتیک مقابل رئال مادرید و ژوائو ماریو برای بنفیکا مقابل مکابی حیفا دیگر نامزدهای کسب عنوان زیباترین گل بودند. نکته جالب درباره معرفی گل امباپه به‌عنوان زیباترین گل هفته آخر مرحله گروهی رقابت‌ها این است که گل او در هفته اول این مسابقات مقابل همین یوونتوس هم عنوان زیباترین گل هفته را کسب کرده بود.