قهرمان اروپا لِه شد
آينتراخت فرانكفورت در اولين بازي فصل ميزبان قهرمان هميشگي بوندسليگا يعني بايرن مونيخ بود. ديداري كه مانند يك فينال بين قهرمان ليگ اروپا (يوفا) و قهرمان بوندسليگا انجام ميشد و كَل كَل هاي دو تيم چند روز قبل آغاز شده بود و در نهايت بايرن در همان نيمه اول ٥ گل به ثمر رساند تا در پايان بازي را با نتيجه ٦ بر ١ ببرد.


فرانكفورت رسما حرفي براي گفتن نداشت و مدهوش نمايش مقتدر شاگردان يوليان ناگلزمان بود. گل اول در دقيقه ٥ با سوپرگل هوشمندانه جاشوا كيميش روي يك ضربه ايستگاهي به ثمر رسيد.

باواريايي ها بعد از اين گل رحم نكردند و دروازه ميزبان را به توپ بستند تا در نهايت با اقتدار بتوانند ٦ بر ١ بازي را ببرند و با كسب اين سه امتياز نشان دهند كه همچنان حكمران بوندسليگا هستند.

نكته جالب اين ميان گلزني ساديو مانه بود. از چند روز پيش آينتراختي ها براي بالا بردن روحيه خودشان هم كه شده شروع به خواندن كُري براي بايرن كرده بودند و هدف اصلي شان هم بازيكن تازه وارد اين تيم يعني مانه بود. مرد سال فوتبال آفريقا اين تابستان به بايرن پيوسته و پس از چند فصل رويايي در ليورپول قصد دارد خود را در آلمان نيز ثابت كند.

فرانكفورتي ها در شبكه هاي اجتماعي و با صحبت هاي مديران خود اين ادعا را مطرح كردند كه از حضور مانه در بايرن ترسي ندارند زيرا آن ها لِواندوفسكي را در بايرن ديده و مقابلش بازي كرده اند. به زبان ديگري اين حرف به معني ضعيف تر شدن بايرن پس از جدا شدن گلزن افسانه اي اش لِوا بود.

اين حركت ها و حرف ها باعث انگيزه گرفتن بيشتر بازيكنان بايرن از جمله ستاره سنگالي تيم شد و فرانكفورت را به بدترين شكل در خانه اش مجازات كردند. در حقيقت بايرني ها كه از سال گذشته شور و شوق طرفداران فرانكفورتي را براي قهرماني ليگ اروپا ديده بودند، پيش چشم همان هواداران معروف درس خوبي به مديران و مسئولين باشگاه دادند.

بايرني ها با زدن ٦ گل نشان دادند كه بوندسليگا تنها يك حكمران دارد و آن هم تيمي نيست جز بايرن مونيخ. امسال باز هم شاهد يك فصل تكراري در زمينه قهرماني و زدن ركوردها در ليگ آلمان هستيم و اين بار ساديو مانه در نوك پيكان خط حمله اين تيم قرار خواهد داشت.

مانه كه در سوپرجام هم مقابل لايپزيش گل زده بود در اولين بازي رسمي اين فصل بوندسليگا نيز روي پاس گنبري موفق به گلزني شد تا از همين حالا به همراه جمال موسيالا (كه ٢ گل زد) يكي از نامزدهاي كسب آقاي گلي و شايد كفش طلاي اروپا باشد.
تك گل فرانكفورت نيز روي اشتباه فردي نوير به ثمر رسيد و مي توان با جرات گفت اين تيم در مقابل باواريايي ها هيچ حرفي براي گفتن نداشت.

فرانكفورت فصل گذشته با حمايت همه جانبه طرفداران دو آتشه اش كه شهرهاي اروپا را قُرق مي كردند توانست قهرمان ليگ اروپا شود. آن ها بعد از برد تاريخي برابر بارسلونا در فينال هم توانستد برابر گلاسكو رنجرز به تساوي يك بر يك رسيده و بازس را در ضربات مرگبار پنالتي ببرند.
به اين ترتيب بازي افتتاحيه فصل ٢٣-٢٠٢٢ بوندسليگا ميان قهرمان ليگ اروپا و بايرن مونيخ انجام شد و نتيجه آن چيزي نبود جز همان كه هر طرفدار فوتبالي حدس اش را مي زد

 

اخبار مرتبط