فوتبال بازي كردن در ارتفاع ٦ هزار متري
لوئيس فيگو به همراه چند ورزشكار ديگر ركورد بازي فوتبال در ارتفاق را شكستند. اين ركورد كه در حضور نماينده هاي گينس زده شد موبوط به فوتبال بازي كردن در ارتفاع ٦١٦٦ متري و با جاذبه صفر بود.

 

مستر كارت با برگزاري مسابقه اي با حضور بازيكن و كاپيتان اسبق تيم ملي پرتغال و ورزشكاران متنوع از قهرمانان فوتبال خاورميانه، اروپا و آمريكاي لاتين، ركورد جهاني برگزاري يك مسابقه فوتبال در بالاترين ارتفاع ممكن و بدون جاذبه را در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رساند.

مستركارت شركت خدمات مالي آمريكايي كه در زمينه ارائه خدمات كارت هاي اعتباري، كارت هاي نقدي و مديريت سامانه پرداخت بانكي فعاليت مي كند، برگزار كننده اين مسابقه عجيب ولي ديدني بود. اين حركت با شعار افزايش عشق جهاني به فوتبال بين دو تيم ٤ نفره در ٢٠ آگوست ٢٠٢٢ انجام شد.

هواپيماي مخصوص اين بازي فيگو و هفت بازيكن ديگر را به همراه يك داور رسمي از گينس و ٢ شاهد به ارتفاع ٦ هزار متري برد تا شاهد بازي اين بازيكنان در مساحت ٧٥ متر مربعي باشد.
اين بازيكنان كه روي هوا و جاذبه به رقابت با هم پرداختند تا به گفته ستاره پرتغالي فوتبال را از مرزها فراتر ببرند و مردم را در سراسر جهان به متحد بودن دعوت كنند. فوتبالي كه در هيچ ورزشگاه خاص برگزار نشود و فرهنگ ها و مليت ها در آن ملاك نباشد.

جز برنده جايزه توپ طلاي سال ٢٠٠٠ يعني فيگو، افراد حاضر در اين مسابقه عجيب از مليت ها و حرفه هاي متنوع انتخاب شده بودند؛
حمد محمد حسن و ياسمين غانم الشرشني از قطر، ريانون اسماعيل، جاني فاينز خواننده ي بريتانيايي، ديدسون روشا كه يك يوتيوبر مشهور برزيلي است، بيگاد مصطفي و فرح جفري فوتباليست عربستاني افراد حاضر در اين مسابقه بياد ماندني بودند.

 

اخبار مرتبط