ژابی ‌آلونسو سرمربی آزمون و یارانش می‌شود؟
هافبک پیشین تیم‌های لیورپول، رئال مادرید و بایرن مونیخ اصلی‌ترین گزینه جانشینی جرارد سِوانه در بایرلورکوزن است.

تیم فوتبال بایرلورکوزن شب گذشته (سه‌شنبه) در حالی در دور سوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا تن به  شکست 2 بر صفر مقابل پورتو داد که جایگاه جراردو سِوانه در این تیم متزلزل‌تر از گذشته شد. لورکوزنی‌ها که در رقابت‌های فصل جاری بوندس‌لیگا در هشت بازی اول خود یک برد، دو تساوی و پنج شکست را تجربه کرده‌اند و در حال حاضر با 5 امتیاز در رده هفدهم جدول 18 تیمی این رقابت‌ها جای دارند، در 12 بازی اخیرشان تنها دو برد کسب کرده‌اند. رسانه‌های آلمانی پیش از بازی با پورتو گزارش داده بودند که بازی با شالکه در هفته نهم بوندس‌لیگای آلمان آخرین فرصت جراردو سِوانه برای حفظ جایگاه فعلی‌اش در بایرلورکوزن است و در صورتی که تیمش در این بازی به نتیجه لازم نرسد، اخراج خواهد شد.

حالا شبکه تلویریونی «ESPN» خبر می‌دهد که ژابی آلونسو اصلی‌ترین گزینه جانشینی جراردو سِوانه است، مربی‌ که به خاطر نتایج ضعیف این فصل لورکوزن به شدت تحت‌فشار است. هافبک پیشین تیم‌های لیورپول و رئال مادرید که یکسال پس از بازنشستگی‌اش در سال 2017 به مربیگری روی آورد و بین سال‌های 2018 تا 2019 هدایت تیم زیر 14 سال رئال مادرید و در ادامه بین سال‌های 2019 تا 2022 هدایت تیم زیر 23 سال رئال سوسیه‌داد را برعهده داشت، آماده ماجراجویی جدیدی در عرصه مربیگری است.

این مربی 40 ساله و اسپانیایی با فوتبال بوندس‌لیگا غریبه نیست چرا که بین سال‌های 2014 تا 2017 برای بایرن مونیخ بازی کرد. پیش از این از احتمال حضور توماس توخل در این تیم به جای سِوانه هم شایعاتی منتشر شده بود.

اخبار مرتبط