واکنش لوئو لابونتا به اخراج ناگهانی مربی سابق کانزاس سیتی مت پاتر

لوئو لابونتا، هافبک فعلی کانزاس سیتی، "شوک" خود را از اخراج ناگهانی سرمربی مت پاتر فاش کرد و توضیح داد که تیم هیچ مشکلی با سرمربی سابق ندارد.

کانزاس سیتی فعلی تنها پس از سه بازی در فصل NWSL 2023 راه خود را از پاتر جدا کرد و به «مسائل پیرامون مسئولیت‌های رهبری و استخدام او» اشاره کرد.

کامیل اشتون، مدیر کل تیم در بیانیه خبری گفت: "ما بازی را در زمین تماشا می کنیم، نبض را در رختکن نگه می داریم و دائما در حال ارزیابی راه های بهبود باشگاه خود هستیم." "از طریق روند مداوم بهبود مستمر، ما معتقدیم که اکنون زمان مناسب برای این تغییر است."

مت پاتر برای اولین بار در سال 2022 به عنوان سرمربی به جریان پیوست و فصل را با رکورد 10W-6L-6D به پایان رساند و تیم را به مسابقات قهرمانی NWSL هدایت کرد، قبل از سقوط به پورتلند تورنز. علیرغم سال 2022 موفق، تیم KC در سال 2023 با صفر برد در سه مسابقه دست و پنجه نرم کرده است.

لابونتا و سایر بازیکنان کنونی به لیست کسانی پیوستند که با جدایی سریع پاتر گیج شده بودند و مشخص کردند که تیم هیچ اطلاع قبلی از رها شدن سرمربی سابق نداشته است.

من مصاحبه‌های متعددی با مت و درباره مت انجام داده‌ام، و مت به معنای واقعی کلمه فقط یک مورد را برای من انجام داد. و ما مردمی بسیار راستگو هستیم. ما اصلاً نمی دانستیم که این اتفاق می افتد. ما هیچ حرفی در آن نداشتیم. این هافبک پس از چهارمین بازی فصل این تیم به خبرنگاران گفت: این برای ما یک خبر بود و تمام شوک از کجا آمد.

وقتی از او پرسیده شد که آیا او "مشکلاتی با رهبری او" تجربه کرده یا می‌داند، بازیکن پاسخ داد: "نه تا آنجا که من می‌دانم، نه."

بسیاری از مردم از من می‌پرسیدند که بعد از آن چه احساسی دارم، و من احساس می‌کردم که دارم آسیب جانبی (کنترل) می‌کنم و با هر بازیکنی که می‌توانم چک می‌کنم. به خصوص آنهایی که به خانه برگشته‌اند، زیرا پیام رودررو به آنها ابلاغ نشده است. آنها متأسفانه مجبور به تماس تلفنی شدند زیرا آنها اینجا نبودند.» LaBonta گفت.

همه به من گفته اند که وقت بگذارم و روی احساساتم بنشینم. اما اولین فکر من این بود که هم تیمی هایم چطور هستند، کارولین [سوبلوم] چگونه این نقش رهبری جدید را بر عهده می گیرد. و سپس ما هیوستون را داریم. ما باید یک بازی را ببریم.»

Sjoblom که برای اولین بار به عنوان کمک مربی در خارج از فصل 2023 به تیم ملحق شد، اکنون به عنوان مدیر موقت به عنوان جستجوگر فعلی برای جایگزینی دائمی خدمت می کند. او تیم کانزاس را به اولین پیروزی خود در این فصل هدایت کرد و با پیروزی 2-0 بر هیوستون داش در مسابقه افتتاحیه آنها در جام چالش NWSL 2023.

او پس از پیروزی روز چهارشنبه گفت: "امروز احساسات زیادی وجود داشت و شاید کمی هرج و مرج نیز وجود داشت." از طرف خودم، سعی کردم تمام تمرکزم را روی کاری که امروز می توانیم انجام دهیم، حفظ کنم. امروز می توانیم یک تیم باشیم. ما می توانیم با تلاش زیاد بازی کنیم. ما می توانیم با قلب خود بازی کنیم. ما می توانیم با انرژی ای که در این گروه داریم بازی کنیم. فکر می‌کنم این چیزی است که امروز هم نشان دادیم.»

این تیم روز یکشنبه مقابل اورلاندو پراید به میدان می‌رود.

اخبار مرتبط