درخواست محرومیت ایران از جام جهانی
یک نشریه انگلیسی خواهان محرومیت تیم ملی ایران از حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شد!

نشریه تلگراف انگلیس در گزارشی ضمن متهم کردن ایران به همدستی با روسیه در جنگ علیه اوکراین، مدعی شد که فیفا باید تیم ملی کشورمان را از حضور در جام جهانی 2022 محروم کند.

تلگراف نوشت: «در فاصله چند هفته مانده به اولین بازی تیم ملی ایران برابر انگلیس در جام جهانی، فیفا با درخواست‌هایی برای محروم کردن تیم ملی ایران از حضور در جام جهانی 2022 مواجه شده که دلیل آن استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران در موج اخیر حملاتش علیه اوکراین بوده است».

کریس برایانت، عضو پارلمان انگلیس و وزیر امور خارجه سابق انگلیس گفت: «مقامات ورزشی سراسر جهان در هر رشته‌ای که هستند باید خیلی دقیق مراقب درگیری مستقیم ایران و حمایت آن از پوتین باشند. شرکت فرصت در هر رویداد ورزشی باید از چنین کشورهایی گرفته شود.»

تلگراف در ادامه می‌نویسد: «در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، فیفا و یوفا، تیم ملی و نمایندگان باشگاهی روسیه را از شرکت در تمامی رویدادهای فوتبالی از جمله جام جهانی و مقدماتی یورو 2024 محروم کرده‌اند. در همین راستا بلاروس نیز به عنوان متحد روسیه در این جنگ، تا اطلاع ثانوی از برگزاری بازی‌های خانگی‌اش در خاک خود محروم شده و باید آن بازی‌ها را در کشوری بی‌طرف و پشت درهای بسته انجام دهد. اگر حملات پهپادی‌ ایران به اوکراین ثابت شود، با محرومیت‌هایی از سوی اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد».

اخبار مرتبط