مورینیو: به بازیکنانم گفتم بهتر است یک بار ۴ بر صفر ببازید تا اینکه چهار بار یک بر صفر ببازید
سرمربی تیم فوتبال رُم پس از شکست تیمش مقابل اودینزه سعی کرد این باخت را بزرگ جلوه ندهد و به نوعی بازیکنانش را آرام کند.

ژوزه مورینیو که تیم تحت‌هدایتش پس از شروع خوبی که در فصل جاری داشت، شب گذشته (یکشنبه) در هفته پنجم سری A ایتالیا و در خانه اودینزه با نتیجه 4 بر صفر تن به شکست داد و فرصت صدرنشینی را از دست داد، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: توضیح من این است که بازی سختی بود، آن هم مقابل حریف سرسختی که می‌داند چگونه این نوع بازی را انجام دهد. شما نمی‌توانید در چنین مسابقاتی در نتیجه عقب بمانید، در غیر این صورت اودینزه واقعاً خوب دفاع می‌کند، آنها روی ضدحملات تمرکز دارند، می‌توانند سرعت بازی را کنترل کنند و خطاهای تاکتیکی انجام دهند، بنابراین اگر در نتیجه از آنها عقب بمانید، دچار مشکل می‌‌شوید.

وی افزود: ما در مقطع آغازین بازی موقعیت فوق‌العاده‌ای روی حرکت پائولو دیبالا داشتیم، کسی که جدای از نتیجه از نظر من بهترین بازیکن زمین بود، اما پس از آن موقعیت بازی در دست اودینزه بود. هر بار که اودینزه ضدحمله می‌زد، ما گل خوردیم. موقعیت‌های ما یک ضربه سر بود که از روی دروازه به بیرون رفت و یک پنالتی احتمالی بود که به هر حال آفساید اعلام شد، اما وقتی 4 بر صفر شکست می‌خورید، نباید درباره عملکرد داور صحبت کنید. این قانون من است.

آقای خاص صحبت‌های خود را این‌طور ادامه داد: من می‌گویم که ترجیح می‌دهم یک بازی را 4 بر صفر ببازم تا چهار بازی را یک بر صفر ببازم چون در نهایت به جای 12 امتیاز، فقط سه امتیاز از دست دادیم.  بلعیده شدن برای ما و هواداران‌مان سخت است، اما زندگی همین است، ما پنجشنبه یک بازی دیگر (تقابل با لودوگورتس در مرحله گروهی لیگ اروپا) داریم و به راهمان ادامه می‌دهیم.

مورینیو تصریح کرد: ما فرصت‌هایی برای به تساوی کشاندن نتیجه و حتی پیش افتادن با نتیجه 2 بر یک را داشتیم، اما از آنها استفاده نکردیم. اودینزه روی ضدحمله خطرناک بود و چند گل آنها هم به خاطر اشتباهات بزرگ فردی ما رقم خورد، اما در تیمِ من اشتباهات فردی همیشه تبدیل به اشتباهات جمعی می‌شود. این شکست سخت است، اما ما به کارمان ادامه می‌دهیم. تیم های زیادی در آنجا نزدیک صدر جدول هستند، اما ما به مسیرمان ادامه می‌دهیم.

خبرنگار «DAZN» سعی کرد سؤال بعدی را از مورینیو بپرسد، اما مربی پرتغالی جالوروسی با گفتن این جملات «متأسفم، اما باید بروم. این روزی است که بازیکنان به من نیاز دارند. آنچه را که به شما گفتم به بازیکنانم هم گفتم، اینکه بهتر است یک بار 4 بر صفر ببازید تا اینکه چهار بار یک بر صفر ببازید!»، راهی رختکن تیمش شد.

اخبار مرتبط