رونالدو گوشی موبایل هوادار خردسال اوتیسمی اورتون را بر زمین کوبید
سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد اعلام کرد که ستاره پرتغالی این تیم به توبیخ شدن از سوی کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس واکنش نشان خواهد داد.

کریستیانو رونالدو به متهم و توبیخ شدنش از سوی کمیته انضباطی فوتبال انگلیس به خاطر ضربه‌ای که روز نهم ماه آوریل سال جاری در ورزشگاه گودیسون پارک به یک کودک هوادار اورتون زد، اعتراض خواهد کرد.

رونالدو در آن بازی که تیمش یک بر صفر باخت هنگام خروج از میدان، گوشی موبایل هوادار کم سن و‌ سال اورتون را که داشت از او فیلمبرداری می‌کرد به زمین کوبید و آن را از کار انداخت. او پس از آن حادثه به‌صورت علنی عذرخواهی کرد، اما کمیته انضباطی اتحادیه فوتبال انگلیس ستاره پرتغالی را ماه گذشته به نقض ماده E3 آیین‌نامه انضباطی این سازمان برای داشتن رفتار ناشایست و خشونت‌آمیز متهم کرد و به او فرصت داده است تا از خودش دفاع کند.

اکنون تن‌هاخ اعلام کرده است که بازیکن 37 ساله‌اش به اتهام نسبت داده شده به او اعتراض خواهد کرد و باشگاه منچستریونایتد نیز حامی وی خواهد بود. تن‌هاخ گفت: ما درباره این موضوع صحبت کردیم و او اتهام وارد شده را نخواهد پذیرفت.

دفاعیه رونالدو هرچه باشد، اتحادیه فوتبال انگلیس پرونده حرکت خشونت‌آمیز او نسبت به هوادار خردسال اورتون که ظاهراً به اوتیسم هم مبتلا بوده است را بررسی خواهد کرد و احتمال اینکه برای او جریمه نقدی سنگین یا محرومیت در نظر بگیرد، وجود دارد.

اخبار مرتبط