پيانيج در بارسلونا مي ماند
سه فصل پيش ميرالم پيانيچ قلب تپنده خط هافبك يوونتوس محسوب مي شد. زماني كه يوونتوس در ايتاليا حكمراني مي كرد و هر سال قهرمان سري آ ميشد، پيانيچ با پاس هاي طلايي اش به عنوان يكي از بهترين بازيكن هاي اروپا شناخته ميشد. اما با انتقال به بارسلونا دو فصل فاجعه بار را پشت سر گذاشت و در كمال تعجب امروز خبر آمده است كه او قصد دارد با پايين آوردن نرخ دستمزدش باز هم در بارسا بماند.


پيانيچ بعد از ٢ سال در تور آمريكا براي بارسلونا به ميدان رفت. ژاوي كه خود يكي از برترين هافبك هاي تاريخ است به خوبي جادوي دفن شده در پيكر پيانيچ را مشاهده كرده و خواستار ماندن او تا پايان قراردادش در سال ٢٠٢٤ شده است.

شايد اگر هر هافبك ديگري بود اين پيشنهاد را قبول نمي كرد زيرا بارسا با بي برنامه گي مديران پيشين و كادر مربي هاي نالايق اش يكي از بهترين هافبك هاي جهان را به نابودي كشانده است.
پيانيچ نبض تپنده يوونتوس بود. پيش از اين كه بانوي پير با بحران مواجه شود و مجبور به جنگيدن براي سهميه شود. پيانيچ با پاس هاي طلايي اش مانجو و ديبالا را به گل مي رساند. حتا در فصل ابتدايي حضور كريستيانو رونالدو او كمك شاياني به از سر گيري روند گلزني ستاره پرتغالي كرد.
اما يوونتوس پر بحران كه از روزهاي خوب خود دور مي شد با بارساي پر بحران تر به توافق عجيبي رسيد. آن ها پيانيچ را با آرتورو ملو معاوضه كردند.

پيانيچ در فصل اول حضورش با سردي رونالد كومان روبرو شد. كومان اعتقادي به او نداشت. حتا اكثر اوقات نام او را ميان ذخيره ها هم نمي ديديم و از روي سكوها بازي ها را نظاره مي كرد.
فصل بعد به صورت قرضي به بشيكتاش فرستاده شد. جايي كه متوجه شد از شرايط ايده آل بسيار دور شده و نمايش هاي خوبي از خود بجا نگذاشت.

گوهر درخشان خط هافبك بيانكونري و تيم ملي بوسني تقريبا براي قرض داده شدن يه تيم ديگري به بارسلونا بازگشت. اما تور آمريكا و تماشاي بازي هايش توسط ژاوي به نظر اميد بخش است.
ژاوي خواستار ماندن ستاره اي شده كه بارسلونا تقريبا نابودش كرده است. پيانيچ اما با قبول كاهش دستمزد و ماندن در اين بارسلوناي پرستاره و با برنامه نشان داد كه اهل جنگيدن است.

ميرالم پيانيچ بار ديگر به كاتالان ها اطمينان مي كند و قصد دارد براي حضور در تركيب اصلي بارسلوناي كهكشاني ژاوي بماند و مبارزه كند. ژاوي گفته است قدر او را مي داند، سبك بازي اش را بسيار دوست داشته و دارد و مي داند كه به چه اندازه بازيكن بزرگي است. اين تمجيدها شايد همكاري درخشاني را براي ستاره بوسنيايي ٣٢ ساله رقم بزند و تاريخ را براي او از نو بنويسد.

 

اخبار مرتبط