نظر ژاوی درباره گاوی و اریک گارسیا و بوسکتس
نظر ژاوی درباره گاوی و اریک گارسیا و بوسکتس

ژاوی در حمایت از هافبک باتجربه خود که این روزها انتقادات زیادی به او شده، اظهار داشت: وقتی ما می‌بازیم، همه مورد انتقاد قرار می‌گیرند. بوسکتس هنوز هم بازیکن مهمی برای ما به شمار می‌رود. او کاپیتان ما است و همیشه به ما کمک می‌کند. این در مورد بوسکتس و دیگر کاپیتان‌های تیم هم صدق می‌کند.

سرمربی بارسلونا در ادامه در حمایت از مدافع جوان خود که در بازی با رئال مادرید عملکرد نسبتاً ضعیفی را از خود برجای گذاشت، خاطرنشان کرد: اریک گارسیا بازیکن فوق‌العاده‌ای است. مدافع میانی در بارسلونا می‌تواند مرتکب اشتباهاتی شود، اما او بازیکن خوبی است. از حیث فوتبالی گارسیا را دوست دارم. هر کسی می‌‌تواند اشتباه کند. ما باید از جنبه تاکتیکی پیشرفت کنیم. ما باید در فاز هجومی و دفاعی بهتر عمل کنیم.
ژاوی در ادامه تصریح کرد: می‌خواهم این‌طور فکر کنم که داوران انسان‌های صادقی هستند و بر اساس چیزی را که می‌بینند، سوت می‌زنند. من انسان آرامی هستم اما اتفاق‌هایی که در لیگ قهرمانان اروپا و در ال‌کلاسیکو رخ داد، من را آزرده کرد، اما اگر لازم باشد بیشتر کار خواهم کرد، تا اینکه شرایط تغییر کند. فردا تغییراتی در ترکیب‌مان داریم.

وی در پایان درباره هافبک 18 ساله‌اش که دوشنبه شب در مراسم توپ طلا، جایزه کاپا (بهترین بازیکن جوان سال) را از آن خود کرد، گفت: گاوی کاملاً لیاقت دریافت این جایزه را داشت.